top of page

Додаток № 1

до рішення сесії № 95-VII-VI

Вилківської міської ради

від 24.03.2011 р.

 

ПРАВИЛА БЛАГОУСТРОЮ ТЕРИТОРІЇ

МІСТА ВИЛКОВЕ

 

 

                        

   1. Загальні положення

   Правила благоустрою міста Вилкове (надалі – Правила) визначають правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою міста і спрямовані на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини.

 

1.1. Визначення термінів

У цих Правилах наведені нижче терміни вживаються в такому значенні :

благоустрій – комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращення мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюється на території міста з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля;

територія – сукупність земельних ділянок, які використовуються для розміщення об’єктів загального користування : парків, скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, шляхів, площ, майданів, набережних, прибудинкових територій, пляжів, єриків, кладовищ, рекреаційних, оздоровчих, навчальних, спортивних, історико-культурних, об’єктів промисловості, комунально-складських та інших об’єктів у межах міста;

утримання в належному стані території – використання її за призначенням відповідно до генерального плану міста, іншої містобудівної документації, місцевих правил забудови, правил благоустрою території міста, а також санітарне очищення території, її озеленення, збереження та відновлення об’єктів благоустрою;

вулично-дорожня мережа – призначена для руху транспортних засобів і пішоходів мережа вулиць, доріг загального користування, внутрішньоквартальних та інших проїздів, тротуарів, пішохідних і велосипедних доріжок, а також набережні, майдани, площі, вуличні автомобільні стоянки з інженерними та допоміжними спорудами, технічними засобами організації дорожнього руху;

заходи з благоустрою міста – роботи щодо відновлення, належного утримання та раціонального використання територій, охорони та організації упорядкування об’єктів благоустрою з урахуванням особливостей їх використання;

червоні лінії – визначені в містобудівній документації відносно пунктів геодезичної мережі межі існуючих та запроектованих вулиць, доріг, майданів, які відмежовують території мікрорайонів, кварталів та території іншого призначення. Лінії регулювання забудови – визначені в містобудівній документації-межі розташування будинків і споруд відносно червоних ліній, меж окремих земельних ділянок, природних меж та інших територій;

будівництво – нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт, технічне переоснащення підприємств;

користувач земельної ділянки – юридична або фізична особа, яка має належним чином оформлений та зареєстрований документ, що посвідчує право користування земельною ділянкою із визначеним цільовим призначенням;

мала архітектурна форма функціонального призначення (для здійснення підприємницької чи господарської діяльності) – невелика споруда площею забудови до 20 м кв., яка виконується із полегшених конструкцій і встановлюється тимчасово без улаштування фундаментів;

1.2. Ці Правила регулюють права і обов’язки учасників правовідносин у галузі благоустрою території міста, визначають комплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку в місті.

1.3. Правила розроблено згідно з Конституцією України, Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Законом України “Про благоустрій населених пунктів”, іншими законами України та нормативно-правовими актами, що регулюють відносини у цій сфері.

1.4. Правила прийняті Вилківською міською радою в межах наданих їй повноважень є обов’язковими для виконання всіма розміщеними на території міста Вилкове органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, та громадянами, які перебувають на території міста Вилкове, за порушення яких наступає відповідальність згідно ст. 42 та ст.19 Закону України  „Про благоустрій населених пунктів”; Кодексу України „ Про адміністративні правопорушення”.

1.5. Громадяни безпосередньо або через своїх представників у громадських організаціях, політичних партіях, професійних спілках тощо мають право брати участь в обговоренні проекту цих правил, прийнятті їх установленим порядком, а також приймати участь в їх виконанні та контролі за їх виконанням.

Співробітництво з об’єднаннями громадян, професійними спілками, релігійними організаціями тощо у сфері благоустрою м. Вилкове полягає у спільній участі в діях щодо запобігання порушень існуючого благоустрою, реагуванні на факти таких порушень, виявленні порушень вимог нормативно-правових актів у сфері благоустрою, організації надання з боку державних та міжнародних організацій та фондів технічної, фінансової, консультативної і гуманітарної допомоги населенню, яке потерпіло внаслідок порушень існуючого благоустрою території у м. Вилкове.

1.6. Для громадського обговорення проект цих Правил публікується у засобах масової інформації та обговорюється на громадських слуханнях, які організовує виконавчий орган Вилківської міської ради.

2. Утримання територій об’єктів благоустрою

 

            2.Комплексний благоустрій

2.1. Комплексним благоустроєм вважається проведення на визначеній території міста (квартал, парк, провулок, вулиця, тощо) комплексу робіт з улаштування (відновлення) покриття доріг і тротуарів, обладнання пристроями безпеки руху, озеленення, забезпечення зовнішнього освітлення та зовнішньої реклами, встановлення малих архітектурних форм, садово-паркових меблів, здійснення інших заходів, спрямованих на поліпшення технічного і санітарного стану території,  покращення її естетичного вигляду.

2.2. Проектування, будівництво та реконструкція об’єктів комплексного благоустрою здійснюється на основі генерального плану міста, державних програм, транспортних  схем та схем організації дорожнього руху, детальних планів благоустрою територій та проектів забудови території житлових районів, планів червоних ліній з урахуванням природно-кліматичних умов і містобудівних особливостей міста, експлуатаційних, екологічних та санітарних норм і правил, умов безпеки руху транспорту та пішоходів, етапності будівництва, реконструкції і капітального ремонту.

2.3. Роботи з комплексного благоустрою територій, розташованих над або під інженерними мережами та комунікаціями, виконуються з дотриманням умов та нормативів щодо їх безпечної експлуатації.

2.4. Проектна документація на виконання робіт з благоустрою території, прокладання підземних комунікацій та будівництва споруд інженерного  захисту територій розробляється згідно з вихідними даними на проектування з дотримання державних стандартів, норм і правил та затверджується замовником в установленому порядку.

2.5. Прийняття в експлуатацію об’єктів нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту будівель чи споруд без проведення комплексного благоустрою відповідної території забороняється.

2.6. До об’єктів благоустрою міста належать :

1) території загального користування;

а) парки, спортивні майданчики, дитячі майданчики, рекреаційні зони, сквери);

б) дороги, провулки, проїзди, пішохідні зони та єрики;

в) пляж;

г) кладовище;

д) інші території загального користування;

2) прибудинкові території;

3) прилеглі території до будівель та споруд;

4) закріплені зони інженерних мереж;

5) території будівель та споруд інженерного захисту, територій;

6) території підприємств, установ, організацій та закріплені за ними території відповідно до рішення міської ради.

 

2.7. Елементами благоустрою є :

1) покриття доріг, проїздів, площ, тротуарів, пішохідних зон і доріжок відповідно до діючих норм і стандартів;

2) зелені насадження вздовж доріг, в парках, інших об’єктах благоустрою загального користування, санітарно-захисних зонах, на прибудинкових територіях;

3) будівлі та споруди збирання, накопичення та вивезення відходів;

4) засоби та обладнання зовнішнього освітлення та зовнішньої реклами;

5) технічні засоби регулювання дорожнього руху;

6) будівлі і споруди системи інженерного захисту територій;

7)обладнання (елементи) дитячих, спортивних, господарчих, торговельних та інших майданчиків;

8) малі архітектурні форми;

9) громадські та пересувні вбиральні;

10) інші елементи благоустрою, визначені відповідними нормативно-правовими актами.

 

2.8. Благоустрій та утримання територій житлової, виробничої та громадської забудови.

2.8.1. До об’єктів благоустрою території житлової та громадської забудови належать земельні ділянки в межах міста, на яких розміщені об’єкти житлової забудови, виробничі та громадські будівлі та споруди, інші об’єкти загального користування.

2.8.2. Благоустрій територій житлової, виробничої та громадської забудови здійснюється  з урахуванням вимог використання цієї території відповідно до затвердженої містобудівної документації, правил забудови         м. Вилкове, цих правил, а також установлених державних стандартів, норм і правил.

 

2.9.Забезпечення благоустрою територій підприємств, установ, організацій, та присадибних ділянок.

2.9.1. Підприємства, установи, організації, власники (орендарі) об’єктів торгівлі та громадяни забезпечують благоустрій земельних ділянок, наданих їм на правах власності, оренди чи правах користування відповідно до закону, а також забезпечують належне утримання іншої закріпленої за ними території (прилеглої території) власними силами або можуть залучати для цього інші підприємства, організації громадян.

2.9.2. Проходження межі прилеглої території по вулицях з твердим дорожнім покриттям визначається по лінії краю проїзної частини дороги вздовж підприємств, установ, організацій, об’єктів торгівлі, фасадів будинків громадян, споруд, огорож та інших елементів благоустрою  (крім випадків, передбачених проектною документацією). Проходження межі прилеглої території по інших вулицях, частинах вулиць, провулках, проїздах визначається на відстані не більше 5 метрів від фасадів будинків, споруд, огорож, та інших елементів благоустрою.

Відповідні посадові особи підприємств, установ, організацій, власники (орендарі) об’єктів торгівлі, громадяни повинні забезпечити на прилеглих територіях своєчасне:

  • прибирання сміття, опалого листя, снігу;

  • боротьбу з бур’янами;

  • догляд за деревами та кущами (обрізка сухого гілля).

Проходження межі прилеглої території по вулицях з дерев’яними  тротуарами (кладками), розташованих на єриках визначається до середини єрика вздовж території присадибної ділянки.

Мешканці цих вулиць повинні забезпечити на прилеглих територіях своєчасне:

  • прибирання сміття, опалого листа, снігу, боротьбу з бур’янами (як на прилеглій земельній ділянці так і єриках);

  • догляд за деревами та кущами (обрізка сухого гілля);

  • підтримувати в справному технічному стані дерев’яні тротуари вздовж території присадибної ділянки (виконувати поточний ремонт).

 

2.10.Утримання та благоустрій прибудинкових територій багатоквартирних та житлових будинків, належних до них будівель та споруд проводиться власником або балансоутримувачем цього будинку, або підприємством, установою, організацією, з якими балансоутримувачами укладені відповідні договори на утримання та благоустрій прибудинкових територій.

2.11. Благоустрій присадибної ділянки проводиться її власником або користувачем цієї ділянки.

2.12. Власник або користувач присадибної ділянки забезпечує належне утримання територій загального користування, прилеглої до його присадибної ділянки, згідно меж, встановлених в цих Правилах.

 

2.13. Прибирання території міста

2.13.1. Прибиральні роботи проводяться у відповідності до цих Правил, інших нормативно-правових актів, технологічних рекомендацій відповідних галузевих відомств.

2.13.2.Межі прибирання територій міста між підприємствами, установами, організаціями, власниками(орендарями) об’єктів торгівлі, іншими суб’єктами господарської діяльності та присадибними ділянками громадян встановлені підп. 2 п. 9 розділом 2 цих Правил.

            Керівники і власники підприємств громадського харчування, розважальних закладів, турфірм, морвокзалів, автовокзалів, ринків зобов’язані забезпечити прибирання прилеглих до своїх закладів територій , до осі проїжджої частини вулиці.

2.13.3. Рішенням міськвиконкому за підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами-підприємцями можуть бути закріплені для прибирання інші території в межах міста.

2.13.4.Прибирання територій загального користування: доріг(головних, основних, другорядних), провулків, тротуарів, парків, скверів, алей, доріжок між частинами парку, газонів, дитячих майданчиків, міського лиману, єриків, зупинок громадського транспорту, громадських туалетів, території кладовища, канавок та лотків для стікання води, територій, зайнятих зеленими насадженнями здійснюється робітниками цеху з благоустрою Вилківської міської ради.

2.13.5.Прибирання міських територій проводиться один раз на добу в ранкові години.

2.13.6.В період листопаду в пакети для сміття потрібно своєчасно прибирати опале листя. Прибирання опалого листя здійснюється підприємствами, установами, організаціями, власниками(орендарями) об’єктів торгівлі, іншими суб’єктами господарської діяльності, громадянами з прилеглих територій, межі яких встановлені підп. 2 п. 9 розділом 2 цих Правил.

Зібране листя необхідно вивозити  на спеціально відведені ділянки або на поля компостування.

Вивіз опалого листя здійснює виконавець послуг з вивезення побутових відходів за рахунок місцевого бюджету.

2.14.Особливості прибирання міських територій у зимовий період.

2.14.1.Проведення зимових прибиральних робіт з очищення тротуарів, доріжок під час снігопаду( зсування та підмітання снігу) здійснюється з періодичністю та за технологією, встановленими галузевими нормами та правилами.

2.14.2.Відповідні посадові особи підприємств, установ, організацій, власники(орендарі) об’єктів торгівлі, громадяни несуть відповідальність за своєчасне очищення дахів приналежних їм будівель від снігу та льодових бурульок, яке повинне проводитися з дотриманням застережних заходів щодо безпеки руху пішоходів, не допускаючи пошкодження покрівлі будинків і споруд, зелених насаджень, електромереж, рекламних конструкцій, тощо. Необхідно огороджувати небезпечні місця на тротуарах, переходах, виставляти вартових.

 

3.Утримання зелених насаджень

 

3.1.Утримання зелених насаджень регламентується “Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України”, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України” від 10.04.2006 №105.

3.2. Охороні та відновленню підлягають усі зелені насадження в межах міста під час проведення будь-якої діяльності крім зелених насаджень, які висаджені або виросли самосівом в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв.

3.3. Охорона, утримання та відновлення зелених насаджень на об’єктах благоустрою, а також видалення дерев, які виросли самосівом, здійснюється за рахунок коштів міського бюджету, а на земельних ділянках, переданих у власність, наданих у постійне користування або в оренду – за рахунок коштів їх власників або користувачів відповідно до нормативів, затверджених у встановленому порядку.

3.4. Видалення зелених насаджень здійснюється згідно “Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 №1045 на підставі розпоряджень виконкому Вилківської міської ради, відповідних ордерів, оформлених в установленому порядку.

 

3.5.Відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними в межах м. Вилкове є :

-на об’єктах благоустрою комунальної власності – виконком Вилківської міської ради;

-на територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях – установи, організації, підприємства;

-на територіях земельних ділянок, які відведені під будівництво – забудовники чи власники цих територій;

-у приватних садибах і прилеглих ділянках – їх власники або користувачі.

3.6. Балансоутримувачі – користувачі, власники зелених насаджень зобов’язані :

- проводити своєчасну обрізку гілок дерев в охоронних зонах (в радіусі 1 м) від провідників під струмом, а також тих, що закривають покажчики доріг та будинків;

-негайно видаляти аварійні, сухостійні дерева в разі якщо стан їх загрожує життю, здоров’ю громадян або нанесення збитку юридичним особам з відповідним наступним оформленням актів на право їх видалення у триденний термін;

-утримувати малі архітектурні форми, рекламні засоби, садово-паркові меблі у справному стані, навесні промивати та фарбувати їх;

-систематично видаляти самосійні, уражені омелою дерева. Самосійні дерева з кореневою шийкою до 5 см видаляються без відшкодування відновної вартості;

-встановлювати декоративну захисну огорожу у місцях постійного ушкодження газонів;

-при розміщенні щитових рекламних засобів на території зелених насаджень, їх власник зобов’язаний влаштовувати та утримувати квітник і газон на площі не менше 6 кв.м навкруги цього засобу( або у відповідності до     проекту);

-реалізовувати заходи з попередження виникнення осередків пошкодження зелених насаджень шкідниками та ураження їх хворобами, а також боротьби з ними.

3.7. Відповідно до затвердженої містобудівної документації на території об’єктів можуть бути розташовані будівлі та споруди торговельного, соціально-культурного, спортивного та іншого призначення:

3.7.1.Власники будівель і споруд, розміщених на території паркової зони, скверів загального користування, торгуючі організації та орендарі зобов’язані:

-своєчасно виконувати всі вимоги виконкому Вилківської міської ради по утриманню зелених насаджень;

-щоденно прибирати територію навколо будівель та споруд і відновлювати зелені насадження в разі їх пошкодження, забезпечувати квіткове оформлення.

3.8. Кожна мала архітектурна форма розміщена на зеленій зоні повинна мати затверджений проект благоустрою вказаної зони.

            3.9. На території об’єктів благоустрою міста забороняється :

-підвішувати на деревах гамаки, гойдалки, мотузки для сушіння білизни, забивати в стовбури цвяхи, прикріплювати засоби зовнішньої реклами, електропровідники, колючий дріт та інші огородження, що можуть пошкодити дерева;

- викопувати дерева та чагарники;

-здійснювати ремонт, обслуговування та миття транспортних засобів, машин, механізмів у не відведених спеціально місцях;

-влаштовувати зупинки пасажирського транспорту та паркувати автотранспортні засоби на газонах, клумбах тощо;

-виконувати земляні, будівельні та інші роботи без дозволу, виданого в установленому порядку;

-посипати хімічними препаратами, не дозволеними для використання, тротуарів, доріжок, прогулянкових доріг та інші покриття;

-самовільно, без дозволу балансоутримувача, висаджувати дерева, кущі та влаштовувати газони;

-самовільно розміщувати засоби зовнішньої реклами, торговельні лотки, павільйони, кіоски тощо;

-влаштовувати місця для відпочинку, встановлювати намети у не відведених спеціально місцях;

-самовільно влаштовувати городи, пошкоджувати та знищувати дерева, кущі, квітники, газони;

-влаштовувати ігри на газонах;

-рвати квіти, ламати гілки дерев та кущів, витоптувати газони;

-викидати соляні суміші на території зелених насаджень під час зимового прибирання вулиць, доріжок тощо.

Під час проведення будь-яких роботі на земельній ділянці, на якій розташовані зелені насадження, що не підлягають знесенню, забудовник :

-огороджує дерева на території будівництва;

-у процесі виконання робіт щодо будівництва доріг, тротуарів, асфальтування прибудинкових територій тощо залишає місця (лунки) для посадки дерев, а також утворює лунки довкола наявних дерев;

-копає канави глибше 1 м для прокладання підземних інженерних мереж і фундаментів на відстані не менше 2 м від дерева та 1,5 м від чагарнику;

-не допускає засипання грунтом чагарників та стовбури дерев;

-зберігає верхній родючий шар ґрунту на всій території забудови, організовує його зняття, складування та залишає для подальшого використання чи передачі спеціалізованому підприємству, визначеному місцевим органом влади для використання під час створення зелених насаджень;

-не допускає складування будівельних матеріалів, стоянки машин і механізмів на відстані не менше 2,5 м від дерева і 1,5 м від чагарнику;

- вчиняти дії, що негативно впливають на архітектуру фасадів будівель і споруд, у тому числі робити написи, малюнки на стінах будинків, споруд;
- вивозити та/або звалювати в не відведених для цього місцях відходи, траву, гілки, деревину, листя, сніг, влаштовувати звалища;
- забруднювати довкілля, місця загального користування, засмічувати побутовими відходами, покидьками, недопалками тощо;
- захаращувати пожежні проїзди на територіях, прилеглих до житлових будинків, інших споруд;
- складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання за межами будівельних майданчиків;
- захаращувати території будівельними та іншими матеріалами, конструкціями, сміттям, побутовими відходами, відходами виробництва, накопиченням снігу та льоду тощо;
- порушувати правила складування, зберігання, розміщення, транспортування, утилізації та використання відходів;
- використовувати не за призначенням контейнери та урни для збору сміття та твердих побутових відходів;
- виливати рідину, кидати предмети з балконів, лоджій, вікон та сходів будинків;
- наклеювати оголошення та інформаційно-агітаційні плакати, рекламу, листівки тощо у невизначених спеціально для цього місцях;
- встановлювати технічні засоби регулювання дорожнього руху без погодження з відповідними органами Міністерства внутрішніх справ України;
- випасати худобу, вигулювати та дресирувати тварин у не відведених для цього місцях за умови їх відведення; спеціальні місця (майданчики) для вигулу тварин визначаються у встановленому порядку з урахуванням санітарних норм та правил;
- використовувати земельні ділянки не за цільовим призначенням;
- здійснювати діяльність, яка негативно впливає на довкілля при відсутності позитивного висновку державної екологічної експертизи проектної документації об’єктів будівництва, реконструкції;
- здійснювати викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без відповідного на те дозволу;
- засмічувати водні об’єкти та забруднювати водні ресурси;
- вчиняти дії, що тягнуть порушення умов благоустрою, пошкодження (руйнування чи псування) вулично-дорожньої мережі, інших об'єктів та елементів благоустрою, ускладнення умов руху пішоходів та транспорту, та інші дії, заборонені чинним законодавством України, цими Правилами.

3.9.1. Контроль за дотриманням цих вимог здійснює виконком Вилківської міської ради.

3.10. У місті ведеться облік зелених насаджень та складається їх реєстр за видовим складом та віком. Облік зелених насаджень проводиться органами місцевого самоврядування.

 

4.Утримання територій підприємств.

 

4.1. Відповідальні посадові особи підприємств, установ та організацій,  незалежно від форм власності, юридичні особи, що мають будинки і споруди на праві господарського відання, в орендному користуванні зобов’язані:

4.1.1. Утримувати в належному стані території, надані їм в установленому законом порядку.

4.1.2. Утримувати в належному стані закріплені за ними рішенням виконкому Вилківської міської ради об’єкти благоустрою.

4.1.3. Усувати на закріплених за ними об’єктах благоустрою (їх частинах) за власний рахунок та в установлені строки пошкодження інженерних мереж або наслідки аварій, що сталися з їх вини.

4.1.4. Усувати на закріплених за ними об’єктах благоустрою (їх частинах) наслідки надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в установленому порядку.

4.1.5. Відшкодовувати збитки та іншу шкоду, завдану ними внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою та охорони навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, установлених законодавством України.

4.1.6. Змінювати зовнішній вигляд фасадів будівель та споруд тільки на підставі затверджених у встановленому порядку проектів та за умови одержання дозволу на виконання робіт у відділі архітектури та будівництва.

4.1.7. Змінювати зовнішній вигляд фасадів будівель і споруд та інших елементів благоустрою, проводити ремонтні та реставраційні роботи стін, ремонт балконів, покрівлі, встановлювати вентиляційні повітроводи, кондиціонери – тільки на підставі дозвільної документації, оформленої в установленому порядку.

4.1.8.  Впроваджувати системи технічних оглядів територій, будівель і споруд.

4.1.9. Проводити своєчасне фарбування і ремонт металевих частин фасаду (пожежні сходи, водостічні труби, огорожі на даху, накриття приямків, піддашки, тощо).

4.1.10. Розміщувати елементи благоустрою тільки на підставі проектно-дозвільної документації.

 

            5.Утримання будівель і споруд

 

5.1. Балансоутримувачі, незалежно від форм власності зобов’язані:

5.1.1. Організувати технічне обслуговування будівель і споруд інженерних систем і обладнання.

5.1.2. Постійно утримувати в належному стані фасади будівель і споруд на території міста Вилкове.

5.1.3. Своєчасно здійснювати роботи по підтриманню фасадів будинків, споруд їх елементів у належному технічному та безпечному для пішоходів, мешканців, обслуговуючого персоналу стані.

5.1.4. Дотримуватись вимог системи весняного і осіннього оглядів фасадів та будинків і засвідчувати проведені обстеження актами не менше 2 разів на рік.

5.1.5. Обстеження балконів, лоджій, еркерів, піддашків, карнизів та поясів проводити з обов’язковими механічними випробуваннями на предмет надійності кріплення їх елементів.

5.1.6. Негайно огороджувати небезпечну територію та забороняти вихід мешканців на небезпечні балкони або еркери.

5.1.7. Ремонт фасадів будівель, утримання їх у належному стані та своєчасне фарбування проводити згідно з паспортами на фасади, які видає міська рада та ордерами на виконання робіт по благоустрою м Вилкове.

5.1.8. Перепланування квартир та приміщень жилих будівель проводити тільки після одержання відповідних рішень міської ради.

5.1.9. Слідкувати щоб жилі будинки мали номерні знаки назв вулиць встановлених зразків.

5.1.10. Своєчасно усувати недоліки в освітленні прибудинкових територій, під’їздів, сходових клітин будівель.

5.1.11. Здійснювати заходи щодо утримання будинків та споруд, які недобудовані (довгобуди)

5.2. Посадові особи будівельних організацій зобов’язані:

5.2.1. Забезпечувати очистку транспортних засобів, не допускати винесення ґрунту та бруду на дороги, прибудинкові території, тротуари  для чого обладнати виїзди з будмайданчиків твердим покриттям. Організовувати механічну або ручну очистку і мийку транспортних засобів при виїзді. При винесені з території об’єкта бруду, грунту терміново його прибирати.

5.2.2. Не допускати накопичення будівельного сміття на будівельних, ремонтно-будівельних майданчиках та прилеглих територіях, забезпечувати виконання заходів по недопущенню пилоутворення на територіях об’єктів.

5.2.3. Не захаращувати пожежні проїзди, пішохідні доріжки, не пошкоджувати зелені насадження, не затемнювати вікна житлових приміщень будівельними матеріалами.

         5.2.4.Вивозити будівельне сміття з будівельних майданчиків не менше одного разу на тиждень.

 

         6.Освітлення територій і будівель

 

6.1. Порядок утримання засобів та обладнання зовнішнього освітлення балансоутримувачами визначено Державними будівельними нормами України (ДБН Б.2.5-28-2006) “Природне і штучне освітлення”, Галузевими комунальними нормами України “Виробничі показники часу з поточного ремонту та обслуговування об’єктів зовнішнього освітлення” (ГКН 02.08,-0082002), наказом Державного Комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 №76  “Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій”.

 

6.2. Основні вимоги до зовнішнього освітлення :

6.2.1. Рівень освітлення доріг, площ здійснюється згідно нормативних документів (ДБН Б.2.- 28-2006).

Середня яскравість тротуарів, які примикають до проїзної частини доріг і площ, повинна бути не менше половини середньої яскравості покриття проїзної частини цих доріг і площ.

6.2.2. Норма освітлення, розташованих на проїзних частинах вулиць повинна відповідати нормі освітлення вулиць.

6.2.3. На території автозаправних станцій і автостоянок, прилеглих до них вулиць і доріг з транспортним рухом, світильники повинні встановлюватися на висоті не менше            3 м.

Для освітлення вказаних об’єктів не допускається застосовувати прожектори, які розташовуються на дахах і навісах і спрямовані в бік вулиць або доріг.

6.2.4. Над кожним входом у багатоквартирний будинок або поряд з ним повинні бути встановлені світильники, які забезпечують освітлення на площадці основного входу, на запасному або технічному вході та пішохідній доріжці завдовжки 4 м біля основного входу в будинок.

6.2.5. На територіях  скверів повинні встановлюватися ліхтарі освітлювання вздовж доріжок та на майданчиках.

Кількість світлоточок визначається згідно технічних умов та норм.

6.3. Включення та відключення зовнішнього освітлення доріг, площ та територій мікрорайонів виконується згідно графіка затвердженого Вилківською міською радою.

6.4. Відсоток непрацюючих світлоточок на територіі міста не повинен перевищувати –15 %.

6.5. Опори освітлення (ліхтарі), кронштейни та інші пристрої зовнішнього освітлення повинні утримуватися у задовільному технічному стані.

6.6. Вивіз пошкоджених опор (ліхтарів)  та усунення можливих пошкоджень мереж, що можуть призвести до травмування мешканців, проводиться балансоутримувачем негайно.

Роботи з усунення пошкоджень мереж зовнішнього освітлення проводяться з огородженням місць проведення  робіт.

 

       7.Санітарне очищення території

 

7.1.Санітарне прибирання, збирання сміття і вторинних матеріалів здійснюється шляхом своєчасного прибирання територій, встановлення на території, яка обслуговується, контейнерів відповідної ємності для твердих побутових відходів та своєчасного вивезення  вмісту контейнерів.

7.2. Підприємства, установи, організації, власники (орендарі) об’єктів торгівлі та громадяни (власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі житлових будинків, земельних ділянок) зобов’язані укладати договори з юридичною особою, яка в установленому порядку визначена виконкомом Вилківської міської ради виконавцем послуг на вивезення побутових відходів, здійснювати оплату таких послуг та забезпечувати роздільне збирання побутових відходів.

7.3. Збір та тимчасове розміщення відходів промислових підприємств, які виникають  внаслідок їх виробничої діяльності, проводиться підприємствами у спеціально влаштовані для цього місця, місце яких, обсяг відходів та час їх зберігання погоджується в установленому порядку.

7.4. Контейнери для збирання сміття та вторинних матеріалів повинні  встановлюватись на майданчику з твердим покриттям. Переповнення контейнерів та місць накопичення відходів не допускається.

7.5. Великогабаритні відходи: старі меблі, металобрухт, тощо повинні вивозитися вантажним транспортом підприємства, яке проводить вивіз та утилізацію відходів.

7.6. Спалювання всіх видів відходів та вторинної сировини на території міста і в сміттєзбірниках забороняється.

7.7. На територіях кожного домоволодіння, підприємства, установи, організації, на морвокзалі, автовокзалі, причалах, ринках, парках, скверах, зон відпочинку, біля установ культури, освіти, медицини, біля торговельних об’єктів, на зупинках громадського транспорту та в інших місяцях масового перебування громадян повинні бути встановлені урни для сміття. Урни обов’язково встановлюються біля входу громадської будівлі та споруди. Біля торговельних об’єктів  урн встановлюється не менше як по дві. Відповідальні за встановлення урн – керівники підприємств, установ, організацій, власники (орендарі) об’єктів торгівлі. Урни очищаються від сміття щоденно  по мірі їх заповнення і утримаються в належному санітарному і технічному стані. За утримання урн у чистоті несуть відповідальність підприємства, установи, організації, власники (орендарі) об’єктів торгівлі, розважальних закладів і інші. Підприємства, установи, організації, власники (орендарі) об’єктів торгівлі зобов’язані забезпечувати збирання, зберігання і перевезення побутових відходів відповідно до вимог Санітарних норм та правил.

7.8. Металеві контейнери для сміття та вторинних матеріалів фарбуються не менше двох разів на рік – навесні і восени. Урни фарбуються не менше одного разу на рік.

7.9. Забороняється викидати трупи тварин у контейнери для відходів.

 

        8.Утримання доріг

 

          8.1. Ремонт і утримання дорожніх об’єктів повинні виконуватися відповідно до вимог “Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони”, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994р. №198, а також до технічних правил ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування і технічних правил ремонту і утримання міських вулиць і доріг, що затверджуються Головним управлінням Державтоінспекції МВС.

        8.2.Якість дорожнього покриття повинна відповідати вимогам Державних будівельних норм (ДБН В.2.3-4-200. Автомобільні дороги. ДБН В.2.3-5-2001. Вулиці та дороги населених пунктів).

       8.3. Ущільнення ґрунту та відновлення дорожніх покрить після виконання аварійних робіт на інженерних мережах, які повинні виконуватись тільки при наявності ордеру, та  у відповідності з вимогами Державних будівельних норм.

        8.4. Режим (періодичність) літнього прибирання доріг установлюється, виходячи з норм гранично допустимої засміченості покриття; тротуарів в зонах торговельних об’єктів, зупинок громадського транспорту – 1 раз на добу.

8.5. Зимове утримання

8.5.1. Зимове утримання включає в себе виконання робіт, що поділяються на три групи : снігоочищення, видалення снігу та сколу, ліквідація ожеледі та боротьба зі слизкістю і проводиться в порядку, визначеному виконкомом міської ради.

8.5.2. Підприємства, установи, організації, орендарі та власники житлових будинків і об’єктів торгівлі (незалежно від форм власності), повинні:

- мати власний необхідний для прибирання з територій, наданих їм на правах власності, оренди чи правах користування, а також з прилеглих територій, межі яких встановлені  підп. 2 п. 9 розділом 2 цих Правил, снігу і льоду ручний інвентар (металеві та дерев’яні лопати, мітли, льодоруби);

- мати достатній запас посипного матеріалу (пісок, шлак);

- для запобігання накату прибирати сніг негайно і безперервно з початку снігопаду до його закінчення. Сніг дозволяється укладати у вали на всіх вулицях і площах (за винятком території автобусних зупинок). Забороняється переміщувати сніг з проїзної частини на тротуари, смуги та ділянки зелених насаджень, а також скидати його у водойми.

8.5.3. Якщо товщина шару сніго-льодового накату або льоду перевищує 20 мм, цикл робіт повторюють до повного очищення дорожнього покриття. По завершенню робіт сколотий лід підгортають або укладають у вал з тим, щоб потім навантажити до самоскидів і вивезти на снігозвалище.

8.5.4. Сніг з тротуарів та внутрішньоквартальних проїздів прибирати механічним способом або вручну без застосування хімічних реагентів. Посипати піщаною сумішшю та іншими дозволеними для цього матеріалами.

8.5.5. Вдень очищення тротуарів та внутрішньобудинкових проїздів починати після проходження певного часу від початку снігопаду.

8.5.6. Боротьбу з ожеледицею і слизькістю на тротуарах і внутрішньоквартальних проїздах слід вести фрикційним способом, використовуючи пісок без домішок солі. На тротуарах замощених фігурними елементами забороняється сколювати лід.

8.6. Дорожні знаки, правила їх застосування та розміщення повинні відповідати вимогам ДСТУ 2586, ДСТУ 3308 та вимогам “Правил дорожнього руху”, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.01 №103.

Дорожня горизонтальна та вертикальна розмітки, вимоги до  її форми та розмірів, способів нанесення та матеріалів, що використовуються визначаються ДСТУ 2587 “Розмітка дорожня”.

8.7. При виконанні на дорогах робіт, пов’язаних із розриттям, огородження ділянки повинно відповідати вимогам ДСТУ 2735-94 «Огородження дорожні».

 

            9.Паркування транспортних засобів

 

9.1. Забороняється в’їзд вантажного автотранспорту без дозволу виконавчого комітету міської ради на міжбудинкові території, паркування приватних транспортних засобів у не призначених для цього місцях.

9.2. Примусове переміщення транспортних засобів здійснюється в разі:

1)       спричинення перешкод прибиранню територій, організації руху транспорту і пішоходів;

2)       створення ними загрози життю чи здоров’ю громадян;

3)       заважає вивезенню твердих побутових відходів;

4)       знищення зеленої зони;

5)       створення загрози безпеці дорожнього руху;

6)       залишення їх водієм з порушенням правил зупинки чи стоянки.

9.3. Рішення про примусове переміщення транспортного засобу здійснюється за участю працівника УДАІ.

9.4. На об’єктах благоустрою забороняється самовільно встановлювати обмеження проїзду транспортних засобів (ворота, шлагбауми, паркувальні запірні пристрої тощо).

9.5. Паркувальні майданчики повинні бути обладнані необхідною кількістю урн для збирання твердих побутових відходів, а з балансоутримувачами територій повинні бути укладені угоди на їх прибирання.

 

        10.Дотримання тиші

 

10.1.Вимоги містять загальнообов’язкові на території міста норми, за порушення яких передбачено відповідальність згідно із санкціями ст. 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Керівники підприємств, установ, організацій, а також громадяни зобов’язані:

10.2. Не допускати під час проведення масових гулянь та свят, а також в інші дні користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими гучномовними установками, гучного співу, викриків у скверах, лісопаркових зонах відпочинку, інших дій, що порушують тишу в зонах прилеглих до житлових будинків, лікувальних закладів стаціонарного типу, та в інших громадських місцях впродовж доби.

10.3.Забезпечувати в закладах громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу, культури при проведенні концертів, дискотек, масових святкових і загальноміських заходів тощо, обмеження часу роботи музичних ансамблів до 23-00 години та дотримуватись таких рівнів шуму щоб у прилеглих житлових будинках він становив не більше 40 ДБА в денний час і 30 ДБА в нічний час.

В разі розміщення джерел шуму в житлових будинках заходи повинні закінчуватися до 22 годин.

10.4. У випадках проведення передбачених законом святкових і неробочих днів, днів міста, інших свят відповідно до рішення Вилківської міської ради, проведення спортивних змагань та іншого, що супроводжується використанням вибухових пристроїв, салютів, піротехнічних засобів (петард, феєрверків) у час, заборонений правилами додержання тиші в м. Вилкове, повинно погоджуватись виконавчим органом Вилківської міської ради установленим порядком.

10.5.Використання піротехнічних засобів для влаштування феєрверків, салютів на об’єктах благоустрою  м. Вилкове повинно виконуватись з укладанням договору з їх власником (балансоутримувачем) за погодженням виконавчого комітету Вилківської міської ради, крім випадків використання піротехнічних виробів побутового призначення, які вільно продаються населенню і дозволу на використання не потребують, що визначено наказом МВС України від 23.12.2003р. №1649т “Про затвердження Тимчасових правил обігу в Україні побутових піротехнічних виробів”.

10.6. Гучний спів, викрики, включення на повну потужність радіоприймачів, телевізорів, звуковідтворюючої апаратури, транспортних засобів забороняється. Створювати шум при використанні виробничого обладнання та інструментів, вибухових матеріалів і піротехнічних виробів та інших гучноголосих установок, в будинках, гуртожитках, на прибудинкових територіях та в зонах відпочинку в нічний час з 22-00 год. до 7-00 год. заборонено.

10.7.Проводити ремонтні та будівельні роботи в житлових будинках, квартирах, офісних приміщеннях, підприємствах торгівлі та громадського харчування (ресторани, бари, кафе, заклади розважального та грального бізнесу), розташованих в житлових будинках, у вбудованих і прибудованих до житлових будинків нежитлових приміщень, без погодження з мешканцями прилеглих будинків, житлових приміщень про початок робіт і час їх завершення заборонено. Нормативний рівень шуму на весь час проведення ремонтно-будівельних робіт в прилеглих житлових приміщеннях і прилеглих будинках не повинен перевищувати 40 ДБА. Забороняється проводити вказані роботи з 21-00 до 9-00 год. наступної доби та у святкові і неробочі дні впродовж доби.

10.8.Встановлювати на балконах, лоджіях, відкритих вікнах будинків, будівель і споруд та інших місцях звуковідтворюючу апаратуру і включати її на повну потужність протягом доби заборонено. Прослуховувати радіо та музичні фонограми при відкритих дверях та спущених шибках автомобілів, як на стоянках так і при русі, заборонено. При цьому фонограма не повинна прослуховуватись на відстані більше 5 м від автомобіля.

10.9.В’їзд на прибудинкову територію жилих будинків і паркування впродовж доби автотранспорту на непристосованих стоянках підприємств, установ з включеною автосигналізацією на відстані менше ніж 50 м від житлових будинків, закладів охорони здоров’я, забороняється.

       10.10. При проведенні вантажно-розвантажувальних робіт автомобілями перевізників сміття, доставки хлібобулочних виробів, швидкої допомоги, що обслуговують жилі будинки та їх інженерне обладнання не допускати перевищення рівнів шуму на прибудинкових територіях в нічний час з 22-00 до 7-00 год. та вживати заходів щодо максимального обмеження шуму від роботи обладнання автотранспорту.

 

            11. Розміщення та утримання малих архітектурних форм

 

11.1.Порядок розміщення малих архітектурних форм (МАФ) для здійснення підприємницької діяльності визначений “Єдиними правилами ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони”, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.1994р. №198, а також “Методичними рекомендаціями щодо встановлення порядку розміщення МАФ для здійснення підприємницької діяльності”, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства від 04.09.2006р. №296.

Малі архітектурні форми повинні розміщуватися також у відповідності до схеми, яка затверджується розпорядженням виконавчого органу Вилківської міської ради .

11.2. Розміщення та утримання малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності в місцях, визначених для проведення загальноміських заходів та ярмарок, проводиться згідно розпоряджень виконавчого органу міської ради, в яких обов’язково передбачаються заходи

щодо запобігання пошкодження об’єктів  благоустрою, укладання угод на вивезення відходів, забезпечення контролю за організацією постійного прибирання закріплених і прилеглих територій, своєчасного вивезення вмісту контейнерів та урн для сміття, належного утримання туалетів і біотуалетів.

11.3. Біля кожної малої архітектурної форми повинно бути зовнішнє штучне освітлення, а також впритул до неї покриття вдосконаленого типу завширшки (метрів):

-з фасаду за всією його довжиною (незалежно від виду і конструкції споруди) – 2 м;

-з боку вітрини і службового входу – 1 м;

-з боку входу для покупців – 1,5 м.

У разі розміщення малої архітектурної форми на відстані більше 2 метрів від тротуару до неї з тротуару повинна бути побудована пішохідна доріжка завширшки 1,5 метра.

11.4.Проводити (при необхідності, але не менше одного разу на рік) відновлення зовнішнього вигляду малих архітектурних форм згідно з паспортом, затвердженим відділом містобудування, архітектури, ЖКГ та розвитку інфраструктури.

11.5.У відповідності до вимог ст. 376 Цивільного Кодексу України нерухоме майно вважається самочинним будівництвом, якщо воно збудовано або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети або без належного дозволу чи затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил. Особа, яка здійснила або здійснює самочинне будівництво нерухомого майна, не набуває права власності на нього.

11.6.Демонтаж, перевезення та зберігання самочинно збудованих малих архітектурних форм здійснюється за рішенням виконкому Вилківської міської ради, або підлягає знесенню особою, яка ЇЇ установила за її рахунок.

      11.7. Забороняється розміщення МАФ в охоронних зонах інженерних мереж.

 

            12.Розміщення та утримання реклами

 

12.1. Розміщення та утримання зовнішньої реклами в м. Вилкове повинно відповідати вимогам Закону України “Про рекламу”, “Типових правил розміщення зовнішньої реклами”, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 №2067, а також Порядком, що затверджується розпорядженнями виконавчого комітету Вилківської міської ради.

Рекламні засоби розміщуються у відповідності до дозволу, який видається на підставі розпорядження виконавчого комітету Вилківської міської ради та даними правилами.

Підставою для виконання робіт є рішення виконавчого комітету Вилківської міської ради.

12.2. Рекламні засоби, які встановлені самовільно або з порушенням вимог дозвільної документації, демонтуються їхніми власниками, а щодо засобів встановлених на об’єктах дорожнього господарства за участю організацій, які проводять ремонт і утримання дорожніх об’єктів або Державтоінспекцією.

Якщо в процесі демонтажу не звернулися зацікавлені особи і не надали документи, що засвідчують право власності на рекламний засіб, то він демонтується і перевозиться на майданчик тимчасового зберігання і знаходиться там до прийняття остаточного рішення відповідно чинного законодавства.

 

              13.Проведення робіт на підземних інженерних мережах, спорудах та надземному інженерному обладнанні та благоустрою на будівельних майданчика

 

13.1. Вимоги до облаштування та утримання будівельних майданчиків та місць проведення робіт:

13.1.1. Утримувати в належному санітарному стані та огороджувати земельні ділянки, що відведені в установленому порядку під будівництво.

13.1.2. Не пізніше ніж за сім днів до початку робіт по підготовці ділянки будівництва та прилеглої до неї території забудовник (замовник) зобов’язаний встановити на межі ділянки будівництва стенд, доступний для огляду, з інформацією про проект будівництва, реконструкції, про заходи для благоустрою і обслуговування прилеглої території в період будівництва, про дозвіл на будівництво, замовника та виконавця (підрядника) робіт, початок та закінчення робіт, про уповноважені органи, до котрих необхідно звертатися з питань будівництва, реконструкції.

13.1.3. До початку проведення основних робіт необхідно облаштувати будівельний майданчик у відповідності з проектами організації будівництва та виконання робіт:

1) встановити огородження згідно генплану в межах відведеної земельної ділянки;

2) обладнати і позначити покажчиками та знаками шляхи об’їзду транспорту і проходу пішоходів (пішохідні галереї, настили, поручні, мостки, обладнані об’їзди, дорожні знаки тощо);

3) до початку виконання робіт, які супроводжуються знесенням зелених насаджень, встановлюються щити, на яких знаходиться інформація про запланований вид робіт, строки проведення робіт, графічне зображення об’єкта, кількість знесених та пересаджених зелених насаджень, проект (план) благоустрою та озеленення території, а також про показник впливу (шуми, викиди забруднюючих речовин), зміни гідрогеологічних умов та плани щодо вжиття природоохоронних заходів по зменшенню шкідливих впливів на навколишнє середовище;

4) обладнати виїзди з будівельних майданчиків пунктами мийки коліс автотранспорту із замкнутим циклом водооберту та утилізації стоків води;

5) закрити фасади будівель та споруд, які виходять на вулиці, магістралі та площі, навісними декоративно-сітчатими огородженнями;

13.1.4. Тимчасові огорожі будівельних майданчиків та місць розриття повинні мати охайний зовнішній вигляд : вичищені від сміття, промиті, не мати отворів, пошкоджених ділянок, відхилень від вертикалі, сторонніх наклейок, об’яв та насипів.

Огорожі та їх конструкції повинні бути пофарбовані фарбами стійкими до несприятливих погодних умов, а при повторному використанні – відремонтовані та пофарбовані заново.

13.1.5. При проведенні робіт на проїзній частині вулиць в якості огорожі використовуються дорожні блоки із полімерних матеріалів.

Організації, які виконують роботи на проїзній частині вулиць та магістралях, повинні укомплектувати місця проведення робіт необхідними технічними засобами безпеки дорожнього руху: дорожніми знаками з покращеними світлотехнічними характеристиками, ліхтарями, спеціальною уніформою зі світловідбиваючими  вставками для дорожніх робітників та маячками помаранчевого кольору для дорожньої техніки.

Без наявності вказаних засобів початок робіт на проїзній частині не дозволяється.

Номенклатура, кількість та місце розташування дорожніх знаків визначається, виходячи з характеру виконуваних робіт і повинні відповідати затвердженим схемам, які необхідно погоджувати з державтоінспекцією.

13.1.6. В цілях безпеки пішоходів в місцях близького розміщення об’єктів, які будуються або реконструюються, з боку пішохідної зони, над огорожею встановлюються захисні козирки, а на тротуарі – настил для пішоходів, облаштований перилами зі сторони руху транспорту.

13.1.7. Сітчасті огорожі для фасадів будівель та споруд виконуються із сіток, які спеціально передбачені для цих цілей, а також інших видів сіток, придатних за своїми декоративними, пожежобезпечними якостями та міцністю, які зберігають свої якості не менше одного року.

13.1.8. Рекомендований колір сітчастої огорожі : зелений, голубий, світло-жовтий або світло-сірий.

13.1.9. Огорожі із сіток навішуються на спеціально виготовлені для цього кріплення на фасаді будівель або на конструкцію лісів при їх наявності. Сітка натягується та закріплюється по всій поверхні для придання їм стійкості. Не допускається наявність значних скривлень та провисань, які надають поверхні екрана неохайний вигляд.

 

           14.Порядок отримання дозволу на порушення благоустрою

 

14.1. Ордер на тимчасове порушення благоустрою надається на протязі п’яти робочих днів окремо на кожен об’єкт за умови відповідності наданої дозвільної та проектної документації законодавчим і нормативним вимогам, на термін, передбачений угодою підряду з врахуванням нормативної тривалості виконання робіт, визначеної на підставі БНіП1.04.03.85 “Норми тривалості будівництва і заділів в будівництві підприємств, будинків і споруд” в межах терміну дії дозволу відділу архітектурно-будівельного контролю , а також умов організацій, інтереси яких можуть зачіпатись під час виконання робіт.

14.2. У разі виникнення аварій на інженерних мережах, спорудах власник або їх балансоутримувач зобов’язаний в цей же день поінформувати виконком Вилківської міської ради, та негайно вижити заходи щодо її ліквідації. Після визначення обсягу порушеного благоустрою при ліквідації аварії виконавець робіт зобов’язаний оформити дозвіл у виконкомі Вилківської міської ради не пізніше наступного дня після аварії на підставі  заявки,  з обов’язково оформленим актом про аварію та схемою розриття. В дозволі визначається термін відновлення благоустрою не більше трьох діб після ліквідації аварії на електромережах та трубопроводах діаметром до 200 мм та не більше шести діб на трубопроводах діаметром більше 200 мм.

14.3. В ордер обов’язково вноситься інформація про організації, які виконавець робіт зобов’язаний повідомити по телефону про початок робіт та запросити їх на місце ліквідації аварії.

14.4. У разі неможливості відновлення порушеного благоустрою, у зв’язку з погодними умовами, аварійний ордер переводиться у плановий з визначенням терміну виконання робіт у період сприятливих погодних умов, а виконавець робіт проводить тимчасове відновлення благоустрою доріг і тротуарів у нижньому шарі асфальтовою або бетонною сумішшю з наступним відновленням по типу існуючого покриття в період сприятливих погодних умов.

 

15. Проведення загальноміських заходів.

 

        15.1. Контроль за дотриманням та учасниками загальноміських заходів вимог «Правил благоустрою території міста Вилкове здійснює виконавчий комітет Вилківської міської ради.

15.2. Для проведення недержавних масових заходів їх організаторами, не пізніше, ніж за 10 днів до проведення, подається письмове повідомлення до виконавчого комітету Вилківської міської ради. У повідомленні зазначається мета, форма, місце проведення заходу, маршрут проходження, час його початку та закінчення, передбачувана кількість учасників, прізвище, ім’я організаторів, місце їх проживання, номер контактного телефону, дата подачі повідомлення, необхідність (чи відсутність такої) використання звукопідсилюючої апаратури.

15.3. Не пізніше двох робочих днів до проведення масового заходу організатори зобов’язані укласти угоди щодо забезпечення нормативного прибирання місця його проведення та вивозу сміття із спеціалізованим комунальним підприємством.

15.4. Організатори заходів відповідають за дотримання учасниками масових заходів цих правил, збереження зелених насаджень, приміщень, споруд, будівель, устаткування, меблів, інвентарю та іншого майна в місці проведення масового заходу.

15.5. Монтаж сцени, декорацій, встановлення технічних та автотранспортних засобів, розпочинається на місці проведення заходів не раніше шести годин до заявленого часу проведення масового заходу.
      15. 6. Організацією підготовки до проведення масового заходу опікується заявлений представник організатора, його присутність на місці проведення заходу є обов’язковою під час підготовки та під час проведення масового заходу.

Представники організатора масового заходу повинні мати відповідні посвідчення, завірені печаткою.

15.7.Проведення масового заходу закінчувати до 10 години вечора.
      15.8.На місцях проведення, під час масових акцій, забороняється самовільне встановлення малих архітектурних форм (кіосків, лотків, навісів, палаток, в т.ч. пересувних та тимчасових, призначених для роздрібної торгівлі, що встановлюються просто неба) та засобів зовнішньої реклами (рекламних тумб, будь-яких стендів, щитів, панно, прапорів, екранів, транспарантів, наклейок та інше).

15.9.Інженер з благоустрою міської ради з метою контролю за дотриманням вимог «Правил благоустрою території міста Вилкове має право бути присутніми при проведенні масового заходу без узгодження з його організаторами.
 

         16.Відшкодування шкоди заподіяної об’єктам благоустрою


        16.1. В разі заподіяння фізичною чи юридичною особою майнової шкоди об’єкту благоустрою під час вчинення адміністративного правопорушення, передбачено статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення посадова особа, яка виявила порушення складає протокол про вчинення особою адміністративного правопорушення, а також повідомляє балансоутримувача про матеріальну шкоду, заподіяну об’єкту благоустрою та відомості про особу адміністративного правопорушення.
      16. 2. Посадова особа балансоутримувача терміново вживає заходи до створення комісії щодо визначення відновної вартості порушеного об’єкта благоустрою (далі-комісія).

Юридична чи фізична особа, винна в пошкодженні чи знищенні об’єкта благоустрою, бере участь в роботі комісії та підписує акт обстеження об’єкта. У випадку відмови підписати акт, в ньому робиться відповідний запис.
         16. 3. Комісія проводить обстеження об’єкта благоустрою, встановлює ступінь його пошкодження чи знищення, визначає відновну вартість робіт з його відновлення (відбудови) і складає відповідний акт.
Відновна вартість об’єктів благоустрою визначається порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006 року № 826 «Про затвердження Порядку визначення відновної вартості об’єктів благоустрою» та згідно «Методики визначення відновної вартості об’єкта благоустрою», затвердженої наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 26 жовтня 2006 року № 356.

16.4. Балансоутримувач зобов’язаний в 10-денний термін з дня вчинення правопорушення, акт разом із копією протоколу про адміністративне правопорушення направити на розгляд адміністративної комісії виконавчого комітету Вилківської міської ради згідно з чинним законодавством.
       16.5. У відповідності до вимог статті 40 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративна комісія вирішує питання про відшкодування винним майнової шкоди, якщо її сума не перевищує двох неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Якщо розмір майнової шкоди перевищує рівень двох неоподаткованих мінімумів доходів громадян, то питання вирішується у судовому порядку.
Позовна заява подається до суду власником (балансоутримувачем) об’єкту благоустрою.
       У разі, якщо пошкодження чи знищення елементів благоустрою здійснюється балансоутримувачем у ході усунення аварії на власних інженерних мережах чи власних об’єктах або якщо особу, яка пошкодила чи знищила елементи благоустрою, не виявлено, відновлювальні роботи проводяться за рахунок власника об’єкта благоустрою.

16.6. Контроль дотримання порядку відшкодування майнової шкоди, заподіяної при проведенні на об’єктах благоустрою самовільних робіт, здійснюють балансоутримувачі об’єктів благоустрою.

 

17. Відповідальність за порушення Правил

 

17.1. До відповідальності за порушення законодавства у сфері благоустрою міста притягуються особи винні у:

- Порушенні, встановлених державних стандартів, норм і «Правил благоустрою території міста Вилкове».

- Проектуванні об’єктів благоустрою міста з порушенням вимог державних будівельних норм.

- Порушенні вимог Законів України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про відходи» та «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про благоустрій населених пунктів».

- Порушенні режиму використання і охорони територій та об’єктів рекреаційного призначення.

- Самовільному зайнятті території (частини території) об’єкта благоустрою.

- Пошкодженні (руйнуванні чи псуванні) вулично-дорожньої мережі, інших об’єктів благоустрою.

- Знищенні або пошкодженні зелених насаджень чи інших об’єктів озеленення.

- Забрудненні (засміченні) територій міста та єриків.

- Створення несанкціонованих сміттєзвалищ.

- Неналежному утриманні об’єктів благоустрою, зокрема покриття доріг, тротуарів, освітлення території тощо.

- Відсутність урн для сміття.

- Відсутність договору на послуги з вивезення побутових відходів з виконавцем послуг, визначеним виконкомом Вилківської міської ради.

- Недотримання встановлених норм роздільного збору сміття.

-Відсутність проведення благоустрою та озеленення прилеглої території.

- Розклеюванні листівок, афіш, об’яв у несанкціонованих місцях.

17.2. Якщо під час перевірки виявленні причин та умови, які можуть спричинити порушення благоустрою, посадова особа контролюючого органу зобов’язана скласти та видати офіційний документ-припис, який для виконання в термін до десяти діб особам, які його отримали.

17.3. До винних осіб застосовуються заходи адміністративної, цивільної чи кримінальної відповідальності у відповідності до чинного законодавства.

17.4. Відповідальність за порушення, заподіяні неповнолітніми, несуть у встановленому законодавством України порядку, їх батьки, опікуни або керівники дитячих закладів.

 

18.Контроль виконання Правил благоустрою міста

 

18.1.Контроль у сфері благоустрою міста спрямований на забезпечення дотримання підприємствами, установами, організаціями належно від форм власності та підпорядкування, а також  громадянами, у тому числі іноземцями та особами без громадянства, вимог Правил благоустрою міста та інших нормативно-правових актів.

18.2. Контроль за станом благоустрою міста, виконанням Правил благоустрою міста, в тому числі організації озеленення, охорони земельних насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян, утримання в належному стані закріплених за підприємствами, установами, організаціями територій міськвиконком покладає на уповноважених осіб, про що приймає відповідне рішення.

18.3. Самоврядний контроль за станом благоустрою міста здійснюється шляхом:

1) проведення перевірок території;

2) розгляду звернень підприємств, установ, організацій та громадян;

3) участі в обговоренні проектів благоустрою територій населених пунктів, іншої технічної документації з питань благоустрою і внесення відповідних пропозицій на розгляд органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій;

4) подання позовів до суду про відшкодування шкоди, завданої об’єктам благоустрою внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою міста, Правил благоустрою території міста.

5)  за виявлені порушення Правил благоустрою міста уповноважені особи виконкомом Вилківської міської ради оформити приписи та  складати протоколи про адміністративні правопорушення.

18.4. У відповідності до вимог  ст. 10 Закону України «Про міліцію» міліція, відповідно до своїх завдань, зобов’язана:
- здійснювати контроль за утриманням в належному технічному стані та чистоті доріг, вулиць і майданів;
- контролювати утримання в належній чистоті територій дворів і прибудинкових територій;
- запобігати забрудненню повітря і водойм транспортними засобами;
- контролювати додержання тиші в громадських місцях.
За виявлені порушення благоустрою уповноважені посадові особи внутрішніх справ оформляють приписи та складають протоколи про адміністративні правопорушення.

 

     19.Прикінцеві положення

 

        19.1.Надання в оренду територій, будівель і приміщень не знімає відповідальності з власника (балансоутримувача) за їх технічний та санітарний стан.

       19.2.Перелік посадових осіб, уповноважених здійснювати контроль за станом благоустрою в місті Вилкове, передбачений цими Правилами, визначається виконавчим комітетом Вилківської міської ради.
        19.3.Внесення змін до цих Правил здійснюється згідно з рішеннями Вилківської міської ради.


 

bottom of page