top of page

Додаток до рішення

Вилківської міської ради

№  981-VI-XXXIV

від 23 січня 2015 року

 

С Т А Т У Т

ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ МІСТА  ВИЛКОВЕ Кілійського району Одеської області

                                                                   2015 р.                                                 

 РОЗДІЛ І.

  ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.

 

Стаття 1.  Загальна характеристика міста.

    1. Вилкове - місто  районного значення, розташоване на лівому березі річки Дунай,  в Кілійському районі Одеської області. Територіальна громада здійснює місцеве самоврядування і має органи міського самоврядування, майно (комунальну власність) та свій місцевий бюджет. На території міста  та  в інтересах його мешканців здійснюється місцеве самоврядування в повному обсязі, передбаченому Конституцією України та Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”.

      Місто Вилкове засноване у 1746 році, як  поселення Липованське.  Його засновникі – руські розкольники - липовани, які ховалися  від релігійних переслідувань внаслідок  церковної реформи патріарха Никона. Виникнення міста також пов’язане з переселенням в уст’є  Дунаю  біглих  вільнолюбних донских козаків, учасників Булавінського повстання . Запорізькі козаки, після розгрому Катериною ІІ Запоріжської  Січи, також селилися в дельті Дунаю.

     У 1840 році Вилкове був наданий статус міста.

     Вилкове  розташоване в українській частині дельти Дунаю, на крайньому південному заході України біля кордону Румунії.  Це останній населений пункт на узбережжі Дунаю перед його впадінням в Чорне море. Назву йому дала дельтова розвилка Дунаю на Білгородське, Очаківське і Старостамбульське гирла, які створюють «вилку». Це місто також відоме під назвою «Українська Венеція» завдяки численним каналам-ерикам.

  2. Територію, в межах якої здійснюється  місцеве самоврядування, визначають адміністративні кордони міста. Адміністративними кордонами міста є визначена міська межа. Межа міста - це умовна замкнена лінія на поверхні землі, що відокремлює територію міста від інших територій. Офіційним документом, що фіксує межі міста, який визначає принципи розвитку, планування, забудови та іншого використання території міста є Генеральний план міста. Зміна міської межі здійснюється відповідно до законодавства з врахуванням думки міської громади. Будь-які зміни міської межі відображаються у Генеральному плані міста.

   3. Усі землі в межах міста перебувають у віданні міської ради. Органи місцевого самоврядування охороняють права власників на землю та іншіх законних користувачів земельних ділянок.

     Розпорядження комунальними землями територіальної громади  міста здійснює міська рада   з дотриманням прав власників та інших законних користувачів земельними  ділянками.

    Територіальна громада міста Вилкове за межами її території може мати, на правах  комунальної власності, земельні ділянки, відповідно до законодавства України.

    Рішення про віднесення земель міста до різних категорій: міської забудови, сільськогосподарського призначення, тощо, або про зміну цільового призначення, приймаються виключно міською радою. 

   4. Територіальна громада зобовязується зберігати, захищати, використовувати, примножувати та надавати у розпорядження фізичним та юридичним особам природні ресурси, які знаходяться в межах міста.

   5. Утворення чи оголошення в межах міста адміністративних кордонів міста і об“єктів природно-заповідного фонду місцевого значення здійснюється відповідно до закону за рішенням міської ради.

   6. Органи місцевого самоврядування міста можуть об“єднуватися з органами місцевого  самоврядування інших міст, селищ та сіл України в асоціації, фонди, союзи тощо.

     Органи місцевого самоврядування міста, на договірних засадах, можуть вступати у відносини з органами місцевого самоврядування міст зарубіжних країн, або їх асоціаціями, та входити до міжнародних асоціацій (союзів, фондів тощо), органів місцевого самоврядування.

     Рішення про створення таких об“єднань територіальних громад приймають відповідні ради за результатами місцевого референдуму, проведеного відповідно до закону.

     Асоціаціям, та іншим добровільним об“єднанням органів місцевого самоврядування не можуть передаватися повноваження органів місцевого самоврядування.

 

Стаття 2.  Правова основа Статуту.

   1. Статут територіальної громади - систематизоване зведення принципів, норм та правил, що встановлюють порядок та процедуру здійснення місцевого самоврядування, відносин територіальної громади з державою та іншими суб“єктами права.

     Статут територіальної громади міста Вилкове приймається міською радою, кількістю голосів не менше 2/3   від загального складу депутатів ради м.Вилкове.

     Статут територіальної громади міста Вилкове має найвищу юридичну силу відносно актів, які приймаються в системі місцевого самоврядування за винятком рішень, прийнятих місцевим референдумом.

     Дія Статуту поширюється на всю територію міста та на території, що знаходяться поза його межами, але які, відносно до законодавства, відчужені для потреб територіальної громади.

     Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування приймаються у відповідності до законодавства та цього Статуту. 

   2. Статут відповідає положенням Конституції України, Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні» та іншим законам України.

     У разі невідповідності окремих положень Статуту Конституції та Законам України, Указам Президента України та Постановам Кабінету Міністрів України, діють норми останніх, як акти більш високої юридичної сили.

     Органи місцевого самоврядування відстоюють інтереси територіальної громади усіма доступними засобами, аж до звернення до суду, якщо державні органи або посадові особи обмежують самостійність територіальної громади, гарантовану Конституцією України, Європейською хартією про місцеве самоврядування, Законом України “Про місцеве самоврядування  в Україні.”

   3. Тлумачення положень Статуту може давати лише міська рада. Рішення міської ради, в яких дається тлумачення цього Статуту, є обов’язковими для застосування і виконання в межах території міста.

 

Стаття 3. Основні терміни.

   1. У Статуті наведені нижче терміни вживаються у такому значенні:

 -генеральний план міста Вилкове – містобудівна документація, що визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території міста;

 -громадські слухання – участь членів міської громади у вирішенні питань місцевого значення шляхом обговорення та внесення рекомендацій, які підлягають розгляду в порядку, визначеному Статутом;

 -загальні збори громадян за місцем проживання (загальні збори) – зібрання членів міської громади за місцем проживання для вирішення питань місцевого значення;

 -місцева ініціатива –  пропозиція членів теріториальної громади з питань, що віднесені до відання місцевого самоврядування, яка підлягає обов’язковому розгляду міською радою;

  -міська громада – жителі, об’єднані постійним проживанням в межах міста Вилкове;

 -міське самоврядування – визнане та гарантоване державою право та реальна здатність міської громади самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб міського самоврядування вирішувати питання міського значення в межах Конституції, законів України  та Статуту територіальної громади міста Вилкове.

 -міський референдум – форма вирішення міською громадою міста питань місцевого значення шляхом прямого волевиявлення;

 -орган самоорганізації населення – представницький орган, який створюється членами міської громади на певній території міста;

-органи міського самоврядування – Вилківська міська рада та  її виконавчий комітет;

 -питання місцевого значення – питання, пов’язані з життєдіяльністю міської громади і розвитком міста Вилкове, які віднесені Конституцією, законами України до предметів відання міського самоврядування;

-посадова особа міського самоврядування – особа, яка працює в органах міського самоврядування відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок міського бюджету;

 -право комунальної власності – право міської громади володіти, доцільно, економно, ефективно користуватися і розпоряджатися на свій розсуд і в своїх інтересах майном, що належить їй, як безпосередньо, так і через органи міського самоврядування;

  -участь у міському самоврядуванні – гарантоване Конституцією та законами України право членів міської громади на вирішення питань місцевого значення безпосередньо або через органи міського самоврядування;

 -члени міської громади – жителі, які постійно проживають та зареєстровані в м. Вилкове.

    2. Усі інші терміни, використані в Статуті, вживаються у значенні, наведеному в Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні» та в інших законодавчих актах.

 

Стаття 4. Принципи міського самоврядування.

 Основними принципами міського самоврядування є:

- народовладдя;

- законність;

- гласність;

- колегіальність;

- поєднання місцевих і державних інтересів;

- виборність;

- правова, організаційна та матеріально-фінансова самостійність міського  

  самоврядування в межах наданих повноважень;

- підзвітність та відповідальність органів міського самоврядування та їхніх

  посадових осіб перед міською громадою;

- державна підтримка та гарантії міського самоврядування;

- судовий захист прав міського самоврядування.

 

Стаття 5. Міська символіка.

   1. Герб міста Вилкове - це символ, що втілює в художній формі славні трудові традиції міста і характер основного виробництва.

   2. Герб міста затверджений рішенням виконавчого комітету міської ради за

№ 209 від 12 листопада 1987 року.

       На золотому щиті - чорний ніс човна розсікає блакитні хвилі. Праворуч п'ять срібних риб, а зліва - зелені дерева на острові. Над носом - золота козацька шабля і трубка. В вершині щита -  назва міста. Герб символізує острівне розташування міста та рибний промисел, а також козацьке минуле.

   3. Органи місцевого самоврядування, органи державної влади, об’єднання громадян, підприємства, установи та організації, посадові особи, а також фізичні особи зобов’язані з повагою ставитись до міської символіки.

   4. З ініціативи органів місцевого самоврядування або членів територіальної громади міста міською радою може бути заснована й інша символіка.

 

Стаття 6. Міські святкові та пам’ятні дати.

  1. Міськими святковими та пам’ятними датами є:

- 24 серпня – День міста;

- друга неділя липня місяця – День рибалки.

- 10 квітня – День визволення м. Вилкове від німецько-фашистських   загарбників.

   2. Порядок відзначення міських святкових та пам’ятних дат визначається міською радою та міським головою.

   3. Органи місцевого самоврядування, об’єднання громадян, підприємства, установи та організації, посадові особи, а також фізичні особи зобов’язані з повагою ставитися до міських святкових та пам’ятних дат, визначених Статутом.

 

Стаття 7. Відзнаки та нагороди міської громади.

 1. За видатні заслуги перед містом, за великий внесок у культурний, економічний, соціальний розвиток територіальної громади  мешканців міста,  громадян України  встановлюється почесне звання «Почесний громадянин міста Вилкове», яке присвоюється довічно.

 2. Підстави та порядок присвоєння почесного звання «Почесний громадянин міста Вилкове» визначаються Положенням, яке затверджується міською радою.

 3. Міська рада та міський голова можуть за власною ініціативою, а також за ініціативою виконавчих органів міської ради встановлювати інші відзнаки та нагороди.

4. Підстави та порядок присудження відзнак та нагород міської громади визначаються Положеннями, які затверджуються відповідними органами та посадовими особами міського самоврядування.

 

Стаття 8. Взаємовідносини органів та посадових осіб місцевого  самоврядування з органами державної влади, установами,  підприємствами і організаціями.

  1. Взаємовідносини органів та посадових осіб місцевого самоврядування з органами виконавчої влади, діяльність яких поширюється на територію міста, базуються на засадах співробітництва та взаємодопомоги, з метою забезпечення здійснення завдань соціально-економічного та культурного розвитку міста і реалізації в місті функцій виконавчої влади.

   Органи і посадові особи місцевого самоврядування здійснюють функції місцевого самоврядування незалежно від органів виконавчої влади.

   Органи виконавчої влади, їх посадові особи не мають права втручатися в законну діяльність органів та посадових осіб місцевого самоврядування, а також вирішувати питання, які віднесені Конституцією та Законами України до повноважень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, крім випадків виконання делегованих їм міською радою повноважень.

   2. Органи і посадові особи місцевого самоврядування сприяють  органам судової влади і прокуратури в їх діяльності, надають, в передбачених законодавством випадках,  допомогу в здійсненні їх функцій.

     Міський голова або за його дорученням, інша посадова особа відповідає за організацію зв’язків органів і посадових осіб міського самоврядування з органами судової влади і прокуратури та органів внутрішніх справ.

   3. Взаємовідносини органів і посадових осіб місцевого самоврядування з підприємствами, установами і організаціями, що перебувають на території міста, базуються на  дотриманні законодавства і визначаються формою власності підприємств, установ і організацій.

   4. По відношенню до підприємств, установ і організацій, що перебувають у комунальній власності міської громади, відповідні органи і посадові особи місцевого  самоврядування здійснюють такі функції:

- утворюють, реорганізують, перепрофілюють та ліквідують підприємства, установи і організації комунальної власності міської громади в порядку, який визначено чинним законодавством; призначають та звільняють з посади їх керівників;

-громада може порушувати питання про неспроможність керувати або непрофесіоналізм керівників комунальних підприємств;

- визначають мету, функції, організаційні форми і порядок діяльності та затверджують статути створюваних ними підприємств, установ і організацій;

- встановлюють в порядку і в межах, що визначені законодавством, тарифи щодо оплати побутових, комунальних, транспортних та інших послуг, які надаються підприємствами та організаціями комунальної власності міської громади;

- приймають рішення в межах, що визначені законодавством, про відчуження об’єктів комунальної власності;

- встановлюють для підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності міської громади, розмір частини прибутку, яка підлягає зарахуванню до місцевого бюджету;

- контролюють ефективність і законність використання майна комунальних підприємств, установ і організацій міста в порядку, який визначено чинним законодавством;

- інші функції, що передбачені чинним законодавством.

   5. З підприємствами, установами і організаціями, які не перебувають у комунальній власності міської громади, органи і посадові особи місцевого самоврядування будують свої відносини на договірній та податковій основі.

При цьому органи і посадові особи місцевого самоврядування, в межах своїх повноважень, які визначено законодавством і цим Статутом, можуть приймати наступні рішення щодо:

- надання фінансової допомоги, а також пільг на податки, які надходять до міського бюджету, для підприємств, установ і організацій, діяльність яких має важливе значення для соціально-економічного і культурного розвитку міста; (запит на фінансову допомогу повинен бути обгрунтований фінансовими розрахунками, які показують прибуток, що отримає місто);

- встановлення, відповідно до чинного законодавства, норм та правил ведення ними господарської діяльності з питань, що стосуються екологічної безпеки та соціально-економічного і культурного розвитку міста;

- в разі необхідності залучення підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності, до участі в комплексному соціально-економічному розвитку міста;

- інших питань, що передбачені чинним законодавством;

 

РОЗДІЛ II. ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА.

 

Стаття 9. Територіальна громада.

   1. Територіальна громада міста Вилкове, як первинний суб’єкт  місцевого самоврядування, основний носій його функцій і повноважень - це жителі, об’єднані постійним проживанням у межах міста.

   Територіальну громаду міста Вилкове складають його жителі, які є громадянами України, які проживають на території міста Вилкове на законних підставах.

    2. Реєстрація жителів міста здійснюється у порядку, який визначено законодавством.

Відомості про реєстрацію передаються у виконавчий комітет міської ради органами реєстарції у порядку та в  строки, що визначені чинним законодавством.

    3. Право на участь у обговоренні питань, що мають важливе значення для соціально-економічного та культурного розвитку м. Вилкове, мають усі члени територіальної громади.

 

   Право на участь у здійсненні місцевого самоврядування в повному об“ємі здійснюють члени територіальної громади-громадяни України, які досягли 18-річного віку та не визначені судом недієздатними. Вони мають право обирати органи  місцевого самоврядування або їх посадових осіб, брати участь у місцевих референдумах, зборах громадян за місцем проживання та користуватися іншими правами, що передбачені Конституцією і Законами України та цим Статутом, на участь у здійсненні місцевого самоврядування.

 

Стаття 10. Загальні засади побудови системи органів місцевого самоврядування.

 

   1. Система органів та посадових осіб місцевого самоврядування включає:

- міську раду - представницький орган міського самоврядування в кількості 30 депутатів

( Згідно зі ст. 5 Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим,місцевих рад та сільських. селищних, міських голів, загальний склад ради складає від 30 до 36 депутатів включно для міст з населенням від 5 тисяч до 20 тисяч);

- міського голову;

- виконавчі органи міського самоврядування - виконавчий комітет;

- органи самоорганізації населення.

   Міський голова, міська рада та її виконавчі органи здійснюють свою діяльність з реалізації функцій місцевого самоврядування  від ії імені та в  інтересах територіальної громади.

   Виконавчий комітет міської ради здійснює надані йому законодавством окремі повноваження органів виконавчої влади.

   2. Діяльність органів місцевого самоврядування базується на засадах законності, гласності, підконтрольності, підзвітності перед міською громадою, забезпечення повноти здійснення функцій місцевого самоврядування та пріоритету інтересів жителів міста при їх здійсненні.

   Розподіл повноважень між органами і посадовими особами місцевого самоврядування здійснюється згідно з законодавством і цим Статутом. Повноваження, які можуть передаватися, та порядок їх передачі визначаються законом.

 

Стаття 11. Міська рада.

   1. Міська рада є представницьким органом місцевого самоврядування - єдиним органом представницької влади міської громади.

   2. Міська рада формується шляхом вільних виборів, які проводяться на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.

   Порядок призначення, організації і проведення виборів депутатів міської ради визначаються Конституцією і законами України та цим Статутом.        

   3. Загальний склад міської ради встановлюється в межах, що визначені законодавством, рішенням міської ради, яке приймається перед кожними черговими виборами депутатів міської ради.

   Крім депутатів, до складу міської ради входить за посадою міський голова.

   4. Депутат міської ради - особа, яка шляхом вільних виборів наділяється міською громадою повноваженнями представляти інтереси своїх виборців та здійснювати функції місцевого самоврядування, що віднесені законодавством до відання міської ради.

   Депутат міської ради здійснює свої повноваження, як правило, на громадських засадах.

   Повноваження депутата міської ради за рішенням ради припиняються достроково у разі:

- складення повноважень за особистою заявою;

- виїзду на постійне місце проживання за межі території міста;

- набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього.                                      

   5. Міська рада є повноважною за умови обрання не менш як двох третин від встановленого радою складу.

   Повноваження міської ради починаються з моменту офіційного повідомлення міською виборчою комісією про обрання необхідної кількості депутатів.

   Повноваження міської ради припиняються в день офіційного оголошення міською територіальною виборчою комісією про обрання міської ради нового скликання.

   Підстави і порядок дострокового припинення повноважень міської ради визначаються законодавством.

   6. Основною організаційною формою роботи міської ради є її сесія.

   Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних та інших комісій.

   Сесія міської ради є правомочною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради.

   Порядок скликання чергових та позачергових сесій міської ради визначається законодавством.

   На сесіях міська рада розглядає найважливіші питання, які віднесені до відання місцевого самоврядування, за виключенням питань, які, у відповідності із принципом розподілу влад, віднесені до відання міського голови і виконавчих органів міської ради.

   Пропозиції до порядку денного сесії міської ради можуть вноситися міським головою, депутатами міської ради, постійними комісіями міської ради, виконавчим комітетом міської ради або загальними зборами громадян за місцем проживання. Порядок підготовки і розгляду на сесіях міської ради питань порядку денного, а також розклад її пленарних засідань визначаються регламентом міської ради.

   Сесії міської ради проводяться гласно, рішення  доводяться до відома населення..

   Міська рада має право, у разі необхідності, прийняти рішення про проведення закритого пленарного засідання. Рішення міської ради приймаються відкритим або таємним голосуванням.

   Порядок і процедура прийняття рішень міською радою визначаються її регламентом.

   Прийняті на сесії рішення міської ради підписуються міським головою, а у разі його відсутності  – секретарем ради.

   Рішення міської ради нормативно-правового характеру підлягають офіційному оприлюдненню в десятиденний строк з моменту прийняття і  набувають чинності з дня оприлюднення, якщо міською радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень в дію.

   7. Постійні комісії міської ради є органами, що постійно діють, які обираються з числа депутатів ради на строк її повноважень для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які віднесені до відання ради та для здійснення контролю за виконанням рішень міської ради, її виконавчих органів.

   До складу постійної комісії входять її голова, заступник, секретар і члени комісії.

   Перелік постійних комісій та їх персональний склад визначаються новообраною міською радою на сесії.

   Постійні комісії у питаннях, які належать до їх відання, мають право отримувати від керівників органів, підприємств, установ і організацій необхідні матеріали і документи (крім документів, порядок ознайомлення з якими регламентується законодавством).

   За результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації.

   Рекомендації постійних комісій підлягають обов’язковому розгляду підприємствами, установами і організаціями, посадовими особами, яким вони адресовані. Про результати розгляду і вжиті заходи повинно бути повідомлено комісіям у встановлений ними строк.

   Постійні комісії є підзвітними та відповідальними перед міською радою.

   Перелік, функціональна спрямованість і порядок організації роботи постійних комісій визначаються Регламентом міської ради та Положенням про постійні комісії, що затверджуються радою.

   З метою підготовки і попереднього розгляду окремих питань, які мають важливе значення для соціально-економічного і культурного розвитку міста, міська рада утворює тимчасові комісії, які здійснюють повноваження, передбачені цим Статутом для постійних комісій.

   8. Посадовою особою міської ради, яка відповідає за організацію її роботи є секретар ради.

   Секретар ради обирається міською радою за пропозицією міського голови з числа її депутатів на строк повноважень ради таємним голосуванням більшістю голосів від загального складу ради. Секретар ради працює в раді на постійній основі і не може суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, займатися підприємницькою діяльністю.

 

Стаття 12. Міський голова.

   1. Міський голова є вищою посадовою особою міської громади.

   Міський голова за посадою очолює виконавчий комітет міської ради та головує на засіданнях міської ради. Міський голова обирається жителями міста, які мають право голосу, шляхом вільних виборів на основі загального, прямого, рівного виборчого права при таємному голосуванні.

   2. Міським головою може бути обраний будь-який житель міста, який має право голосу. Порядок обрання міського голови визначається законодавством.

   3. Повноваження міського голови починаються з моменту оголошення міською виборчою комісією на пленарному засіданні ради рішення про його обрання і закінчуються на момент вступу на цю посаду іншої, обраної відповідно до закону, особи.

   4. Міський голова складає на пленарному засіданні міської ради присягу:

   «Я, (ім’я та прізвище), волею територіальної громади міста Вилкове обраний міським головою, заступаючи на цей високий пост, урочисто присягаю на вірність народу України. Зобов’язуюсь суворо дотримуватись Конституції України і законів України, усіма своїми справами дбати про благо міста і добробут його мешканців, відстоювати права, свободи і законні інтереси громадян, підносити авторитет міста Вилкове як у державі, так і за ії межами».

   Якщо вибори міського голови проведені одночасно з виборами депутатів, то присяга складається ним на першому пленарному засіданні новообраної ради.

   5. У разі дострокового припинення повноважень міського голови проводяться позачергові вибори міського голови в порядку, який передбачено законодавством. При достроковому припиненні повноважень міського голови, і до моменту вступу на посаду новообраного голови, його обов’язки  здійснює, за рішенням ради, секретар міської ради.

   6. При виконанні своїх функцій і повноважень міський голова керується законодавством України, рішеннями ради та рішенням референдуму територіальної громади.

   7. Міський голова видає розпорядження в межах своїх повноважень.

   8. На міського голову поширюються повноваження та гарантії депутатів міської ради, що передбачено Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», якщо інше не встановлено законом.

   9. Міський голова має першого заступника та заступників з питань діяльності виконавчих органів ради, кількість яких визначається міською радою.

   10. Заступники міського голови з питань діяльності виконавчих органів призначаються та звільняються з посади у порядку, який визначено чинним законодавством.

   11. Розподіл обов’язків між заступниками міського голови з питань діяльності виконавчих органів здійснюється міським головою та виконавчим комітетом міської ради.

 

Стаття 13. Виконавчий комітет міської ради.

   1. Виконавчий комітет міської ради є виконавчим і розпорядчим органом місцевого самоврядування, який утворюється міською радою на строк її повноважень.

   Очолює виконавчий комітет міський голова. У разі відсутності міського голови або неможливості виконання ним своїх обов’язків організує роботу виконавчого комітету перший заступник міського голови з діяльності виконавчих органів ради.

   2. Кількісний склад виконавчого комітету міської ради визначається міською радою, а персональний склад затверджується радою за пропозицією міського голови.

    До складу виконавчого комітету входять: міський голова, секретар ради, перший заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, секретар виконавчого комітету а також інші особи.

   До складу виконавчого комітету не можуть бути включені депутати міської ради, крім секретаря ради.

   Члени виконавчого комітету виконують свої обов’язки, як правило, на громадських засадах.

   3. Повноваження виконавчого комітету визначаються чинним законодавством України  та цим Статутом.

   4. Виконавчий комітет є підзвітним і підконтрольним міській раді, а з питань здійснення ним делегованих йому повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади.

   Звітує про роботу виконавчого комітету міський голова.

   Міська рада, з власної ініціативи, або з ініціативи міського голови, може прийняти рішення про внесення змін до складу виконавчого комітету та про його розпуск.

   5. Робота виконавчого комітету будується згідно з законодавством України.

 

Стаття 14. Органи самоорганізації населення

    1. Органи самоорганізації населення є однією з форм реалізації членами міської громади свого права на безпосередню участь у міському самоврядуванні, представницькими органами, які створюються членами міської громади, які на законних підставах проживають на певній частині території міста, для вирішення таких завдань:

а) створення умов для участі жителів у вирішенні окремих питань місцевого значення в межах Конституції і законів України;

б) задоволення соціальних, культурних, побутових та інших потреб жителів шляхом сприяння у наданні їм відповідних послуг;

в) участі в реалізації соціально-економічного, культурного розвитку відповідної території міста, інших місцевих програм.

   2. Органами самоорганізації населення є будинкові (у межах території будинку, кількох будинків, житлового масиву), вуличні (у межах території вулиці, кількох вулиць), квартальні комітети (у межах території кварталу), комітети житлового масиву( у межах території житлового масиву).

   На одній і тій же території не можуть одночасно функціонувати два і більше органів самоорганізації населення одного рівня.

   3. Органи самоорганізації населення утворюються за ініціативою жителів за дозволом міської ради.

   4. Порядок створення, легалізації та діяльності органів самоорганізації населення визначаються Законом України «Про органи самоорганізації населення», Законом України « Про місцеве самоврядування в Україні», іншими законодавчими актами України, цим Статутом, Положенням про органи самоорганізації населення, нормативно-правовими актами органів міського самоврядування та розпорядженнями міського голови.

   5. Органи самоорганізації населення, легалізовані шляхом реєстрації виконавчим комітетом Вилківської міської ради, є юридичними особами і мають права, передбачені Законом України «Про органи самоорганізації населення» та Положенням про органи самоорганізації населення, яке затверджується міською радою.

 

 Стаття 15.  Взаємодія міської ради та виконавчих органів міської ради з  органами  самоорганізації населення.

    1. Вилківська міська рада відповідно до Закону України «Про органи самоорганізації населення» може наділяти органи самоорганізації населення повноваженнями, передбаченими статтею 14 Закону України «Про органи самоорганізації населення», а також делегувати їм за згодою загальних зборів (конференції) жителів відповідної території частину власних повноважень з одночасною передачею їм фінансів і майна, необхідних для здійснення цих повноважень.

   2. Вилківська міська рада та її виконавчий комітет здійснюють контроль за реалізацією повноважень органами самоорганізації населення, виконанням розпоряджень міського голови, рішень міської ради, її виконавчого комітету та контроль за фінансовою діяльністю органів самоорганізації населення й використанням фінансів і майна, переданих органам самоорганізації населення для реалізації делегованих повноважень.

   3. У разі невиконання рішень міської ради, її виконавчого комітету повноваження органу самоорганізації населення можуть бути достроково припинені за рішенням міської ради, що тягне за собою припинення діяльності цього органу.

   4. Органи самоорганізації населення взаємодіють з депутатами міської ради, виконавчими органами міської ради, посадовими особами міського самоврядування та надають їм інформацію, необхідну для реалізації їх повноважень.

   5. Виконавчий комітет Вилківської міської ради сприяє залученню до співпраці з органами самоорганізації населення представників підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності, які розміщуються та здійснюють діяльність на території відповідних органів самоорганізації населення.

   6. Орган самоорганізації населення з питань, віднесених до його повноважень, може приймати рішення організаційно-розпорядчого характеру.

   7. Рішення органу самоорганізації населення, що не відповідають чинному законодавству або прийняті з питань, не віднесених до його повноважень, зупиняються Вилківською міською радою з одночасним зверненням до суду про скасування такого рішення.

 

РОЗДІЛ III. УЧАСТЬ МІСЬКОЇ  ГРОМАДИ У ЗДІЙСНЕННІ МІСЦЕВОГО  САМОВРЯДУВАННЯ.

 

Стаття 16.  Форми участі територіальної громади у місцевому  самоврядуванні.

   1. Жителі міста здійснюють своє право на місцеве самоврядування безпосередньо або через органи місцевого самоврядування згідно з чинним закодавством України та цим Статутом.

   Право жителів міста брати участь у здійсненні місцевого самоврядування може бути реалізоване в наступних формах:

- місцевий референдум;

- місцеві вибори;

- місцеві ініціативи;

- громадські слухання;

- загальні збори громадян за місцем проживання;

- звернення громадян;

- інші форми, що не заборонені законом.

   2. Вищими формами безпосереднього здійснення місцевого самоврядування територіальною громадою м. Вилкове є місцевий референдум і місцеві вибори.

 

Стаття 17. Місцевий референдум.

   1. Місцевий референдум - це прийняття рішення з питань, що віднесені Конституцією і законами України до відання місцевого самоврядування шляхом прямого волевиявлення жителів міста, які мають право голосу.

   2. Місцевий референдум проводиться з метою безпосереднього вирішення територіальною громадою важливих питань, що віднесені до відання місцевого самоврядування. На місцевий референдум не можуть бути винесені питання, які віднесені законом до відання органів державної влади.  

3. Рішення, прийняті місцевим референдумом, є обов’язковимими для виконання на території міста.

4. Порядок призначення,  підготовки та проведення місцевого референдуму, а також перелік питань, що вирішуються виключно референдумом, визначається чинним законодавством.

  

Стаття 18. Місцеві вибори.

   1. Місцеві вибори - це обрання депутатів Вилківської міської ради, депутатів Кілійської районної ради, депутатів Одеської  обласної ради та міського голови шляхом голосування жителів міста, які мають право голосу.

   2. Місцеві вибори є вільними і відбуваються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.

   3. Порядок призначення і проведення місцевих виборів та встановлення результатів голосування визначається законами України.

 

Стаття 19. Місцеві ініціативи.

 1. Місцева ініціатива є формою безпосередньої участі членів міської громади у здійсненні місцевого самоврядування, що передбачена законодавством України.

   2. Предметом місцевої ініціативи можуть бути будь-які питання, віднесені до відання місцевого самоврядування.

   Не можуть бути предметом місцевої ініціативи питання, що суперечать Конституції та чинному законодавству України, а також не віднесені до відання міської ради та її органів.

   3.  Місцева ініціатива, внесена на розгляд міської ради у встановленому порядку, підлягає обов’язковому розгляду на відкритому засіданні ради за участю членів ініціативної групи з питань місцевої ініціативи.

   4.  Рішення ради, прийняте з питання, внесеного на її розгляд шляхом місцевої ініціативи,  обов’язково оприлюднюється в порядку, встановленому Регламентом міської ради.

 

 Стаття 20. Організація та підготовка громадських слухань.

1. Громадські слухання є однією з форм участі членів Вилківської територіальної громади у здійсненні місцевого самоврядування, яка передбачена статтею 13 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

2. Порядок ініціювання, підготовки та проведення громадських слухань, а також урахування їх результатів органами місцевого самоврядування міста Вилкове, їх посадовими особами визначається цим Статутом.

    3. Територіальна громада міста Вилкове  має право проводити громадські слухання – зустрічатися з депутатами Вилківської міської ради, Вилківським міським  головою, іншими посадовими особами місцевого самоврядування міста Вилкове, під час яких члени громади можуть заслуховувати їх, порушувати питання та вносити пропозиції щодо питань місцевого значення, що належать до відання місцевого самоврядування.

4. Громадські слухання проводяться на засадах добровільності, відкритості, прозорості, свободи висловлювань, політичної неупередженості та з обов’язковим розглядом пропозицій, поданих під час їх проведення.

5. Громадські слухання мають відкритий характер. Кожен може взяти участь у громадських слуханнях.

6. Громадські слухання проводяться не рідше одного разу на рік.

 7. На громадські слухання можуть бути запрошені:

  • народні депутати України;

  • депутати відповідних рад;

  • представники органів виконавчої влади;

  • представники підприємств, установ та організацій, розташованих на території місцевої ради;

  • фахівці з питань, що є предметом громадських слухань;

  • тощо.

8. Громадські слухання не можуть використовуватися для політичної, у тому числі передвиборчої агітації.

9. Предметом обговорення на громадських слуханнях можуть бути будь-які питання, що належать до відання місцевого самоврядування міста Вилкове, у тому числі, але не обмежуючись цим:

  • проекти нормативно-правових актів Вилківського міського голови, міської ради, виконавчого комітету  ради;

  • проекти та програми, що виконуються чи плануються до виконання в громаді;

  • звіти, доповіді чи інформація про роботу Вилківського міського голови, депутатів, міської ради, самої ради, її секретаря, керівників виконавчих органів ради та інших посадових осіб місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ, організацій;

  • звіти посадових осіб підприємств, установ і організацій – надавачів послуг, які відповідно до законодавства мають забезпечуватися органами місцевого самоврядування (далі – надавачів послуг);

  • внесення пропозицій щодо притягнення до відповідальності депутатів Вилківської міської  ради та посадових осіб місцевого самоврядування;

  • інформація про вирішення окремих питань, які зачіпають інтереси всіх членів громади або її окремих частин (мешканців житлового масиву, кварталу, вулиці, будинку (-ків));

  • інші питання місцевого значення.

 

10. Громадські слухання можуть проводитися з питань, які стосуються:

  • всіх членів громади;

  • частини членів громади, що мешкають у межах інших частин міста (житлового масиву, кварталу, вулиці, будинку (-ків).

11. Ініціатором громадських слухань може бути:

  1) 15 членів громади міста Вилкове, а у  разі проведення громадських слухань у менших частинах міста (житловому масиві, кварталі, вулиці, будинку (-ків) необхідною кількістю є сім членів громади;

2) не менше трьох громадських об’єднань, благодійних організацій, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, органів самоорганізації населення, що поширюють свою діяльність на територію міста Вилкове чи його частину, в межах якої ініціюються громадські слухання;

  • не менше п’яти юридичних осіб приватного права чи фізичних осіб – підприємців;

  • Вилківський міський голова, міська рада, 1/5 загального складу ради, виконавчий комітет ради.

12. Повідомлення про ініціативу щодо проведення громадських слухань вноситься на ім’я голови у вигляді письмового звернення, оформленого відповідно до вимог, передбачених Законом України "Про звернення громадян»

    13. У письмовому зверненні зазначаються:

  • предмет громадських слухань (проблема, питання, проект рішення та інше), що пропонується до розгляду;

  • прізвища та/або посади осіб, яких варто запросити на громадські слухання (якщо вони відомі);

  • дата, час та місце запланованих громадських слухань;

  • прізвище, ім’я, по батькові та контакти особи, уповноваженої представляти ініціатора;

  • список і контакти осіб, які могли б увійти до складу організаційного комітету з підготовки громадських слухань, якщо є необхідність його створення (не більше п’яти).

    14. До письмового звернення, а також у процесі підготовки громадських слухань – до дня їх проведення, можуть додаватися інформаційно-аналітичні матеріали та проекти документів, що виносяться на слухання.

15. Протягом 3 робочих днів з моменту отримання радою письмового звернення з ініціативою щодо проведення громадських слухань уповноважена посадова особа  ради приймає одне з таких рішень:

  • зареєструвати ініціативу щодо проведення громадських слухань у Реєстрі інструментів громадської участі у місті Вилкове;

  • повернути письмове звернення для усунення недоліків;

  • відмовити в реєстрації ініціативи щодо проведення громадських слухань.

 

16. Про прийняте рішення в межах цього ж триденного строку повідомляють особу, уповноважену представляти ініціатора громадських слухань, у письмовій формі, зазначаючи або номер реєстрації у Реєстрі інструментів громадської участі у місті Вилкове, або підстави повернення письмового звернення для усунення недоліків, або підстави відмови в реєстрації.

17. Письмове звернення з ініціативою щодо проведення громадських слухань повертається для усунення недоліків за наявності однієї або двох таких підстав:

  • не дотримано вимог до оформлення звернення, передбачені Законом України "Про звернення громадян" і пунктом  13 статті 20  цього Статуту ;

  • звернулася недостатня кількість членів територіальної громади чи суб’єктів, наділених правом ініціювати слухання.

Повертати письмове звернення для усунення недоліків з інших підстав забороняється.

18. Письмове звернення допрацьовується і подається до ради протягом п’яти робочих днів з моменту отримання особою, уповноваженою представляти ініціатора, відповідного письмового повідомлення. У разі якщо недоліки в цей строк не усунуто, звернення залишається без розгляду.

19. Відмовляють у реєстрації ініціативи щодо проведення громадських слухань за наявності однієї чи двох таких підстав:

  • запропонований предмет громадських слухань, не належить до відання місцевого самоврядування;

  • звернувся суб’єкт, не наділений правом звертатися з ініціативою щодо проведення громадських слухань.

Відмовляти в реєстрації ініціативи з інших підстав забороняється.

20. Інформація про надходження письмового звернення з ініціативою щодо проведення громадських слухань, а саме звернення та всі подані (відразу чи потім) матеріали, письмове повідомлення про реєстрацію ініціативи щодо проведення громадських слухань, повернення для усунення недоліків чи обґрунтована відмова в реєстрації, розміщується на офіційному веб-сайті Вилківської міської ради в спеціальному розділі "Публічна інформація" (підрозділ “Громадські слухання”) протягом п’яти робочих днів з моменту отримання звернення, матеріалів чи підписання повідомлення, при цьому вилучаються відомості про фізичну особу (персональна інформація).

21. Підготовка громадських слухань, у тому числі вирішення організаційно-технічних питань, здійснюється уповноваженою посадовою особою Вилківської  міської ради  в тісній співпраці з ініціатором громадських слухань. Витрати оплачуються за рахунок місцевого бюджету.

22. Уповноважена посадова особа  зобов’язана організувати підготовку громадських слухань таким чином, щоб вони відбулися в час, дату і місці, запропоновані ініціаторами громадських слухань, або в іншу дату або час, узгоджені з особою, уповноваженою представляти ініціатора громадських слухань, але не пізніше чотирнадцяти календарних днів від запропонованої дати.

23. Органи й посадові особи місцевого самоврядування, адміністрації комунальних підприємств, установ та організацій сприяють проведенню громадських слухань і надають необхідні матеріали на прохання ініціаторів, організаційного комітету чи уповноваженої посадової особи..

24. Протягом п’яти робочих днів з моменту отримання Вилківською міською радою належно оформленого звернення з ініціативою щодо проведення громадських слухань голова видає розпорядження про заходи з підготовки громадських слухань.

25. У розпорядженні врегульовуються такі питання:

  • предмет громадських слухань;

  • дата, час, місце їх проведення;

  • ініціатор громадських слухань;

  • посадові особи органів місцевого самоврядування, відповідальні за своєчасну і якісну підготовку громадських слухань;

  • особи, що запрошуються на слухання;

  • заходи з підготовки слухань та календарний план їх виконання;

  • створення в разі необхідності організаційного комітету з підготовки слухань;

  • створення в разі необхідності експертних груп.

26. Громадські слухання призначаються, як правило, на неробочий день або неробочий час у достатньому за кількістю місць приміщенні.

27. Участь у громадських слуханнях обов’язкова для їх ініціаторів, авторів проектів документів (актів), які виносяться на громадські слухання, представників Вилківської міської ради та її виконавчого комітету, керівників комунальних підприємств, установ і організацій, яких стосуються ці громадські слухання, депутатів і посадових осіб, звітування яких є предметом громадських слухань. Їх відсутність на громадських слуханнях не може бути підставою для перенесення громадських слухань чи визнання їх такими, що не відбулися.

28. Розпорядження Вилківського міського голови про заходи з підготовки громадських слухань оприлюднюється в порядку, передбаченому законодавством, а також розміщується на офіційному веб-сайті Вилківської міської ради в спеціальному розділі "Публічна інформація" (підрозділ “Громадські слухання”) протягом п’яти робочих днів з моменту його затвердження та у той самий строк надсилається ініціатору громадських слухань, членам організаційного комітету, експертної групи (у разі їх створення) і посадовим особам, участь яких визнана обов’язковою.

29. Якщо протягом п’яти робочих днів з моменту отримання радою належно оформленого письмового звернення з ініціативою щодо проведення громадських слухань не прийнято відповідного розпорядження про заходи з підготовки громадських слухань, громадські слухання проводяться за принципом "мовчазної згоди". Ініціатор сам визначає дату, місце та час проведення громадських слухань, здійснює необхідні підготовчі дії, про що повідомляє голову та інших запрошених осіб не пізніше, ніж у тижневий термін до дня проведення. У такому випадку громадські слухання проводяться з дотриманням вимог статті 21 цього Статуту.

30. Про організацію та проведення громадських слухань членів громади повідомляють невідкладно з моменту прийняття посадовими особами відповідного розпорядження, але не пізніше семи календарних днів до дня їх проведення.

31. Інформаційні повідомлення про організацію та проведення громадських слухань та відповідні матеріали обов’язково розміщуються на офіційному веб-сайті Вилківської міської ради та  усіма доступними способами з метою ознайомлення з ними якомога більшої кількості членів громади.

32. В інформаційному повідомленні має бути вичерпна інформація про дату, час і місце проведення громадських слухань, їх ініціатора, предмет, а також про те, де, в які дні та години члени громади можуть ознайомитися з матеріалами громадських слухань у приміщенні Вилківської міської ради чи іншому пристосованому для цього приміщенні.

33. Оголошення про дату, час, місце і предмет громадських слухань також розміщується на дошках оголошень міста Вилкове.

34. До складу організаційного комітету входять представники ініціатора громадських слухань, депутати Вилківської міської ради, представники громадськості, фахівці з тематики громадських слухань, уповноважена посадова особа, інші зацікавлені особи та посадові особи, діяльність яких напряму пов’язана з предметом громадських слухань.

35. Організаційний комітет має складатися не більше ніж з 11 членів. Регламент проведення засідань організаційного комітету визначається самим комітетом.

36. Організаційний комітет відповідає за складання проектів підсумкових документів громадських слухань (пропозицій, висновків, рекомендацій, звернень тощо) і за підготовку матеріалів, що надаються учасникам громадських слухань перед їх початком, а також забезпечує підготовку проектів порядку денного та регламенту громадських слухань.

37. Пропозиції організаційного комітету розміщуються на офіційному веб-сайті Вилківської міської ради у спеціальному розділі "Публічна інформація" (підрозділ “Громадські слухання”) та інформаційному стенді  «Вилківська міська рада інформує»

38. За рекомендацією організаційного комітету розпорядженням Вилківського міського голови можуть бути утворені експертні групи. Вони готують експертні висновки з питань, які виносяться на громадські слухання, та доповідають по них на громадських слуханнях.

39. У разі якщо організаційний комітет не створено, його повноваження виконує уповноважена посадова особа  у співпраці з ініціатором громадських слухань.

 

Стаття 21. Проведення громадських слухань.

1. До початку громадських слухань проводиться реєстрація учасників громадських слухань. Незареєстровані особи не можуть брати участі у слуханнях.

2. Для реєстрації особам необхідно пред’явити паспорт громадянина України або інший паспортний документ. У списку учасників громадських слухань зазначаються прізвища, імена, по батькові учасників, дата їх народження, місце реєстрації, місце роботи або рід занять, ставляться підписи зареєстрованих.

3. Членам громади, що мають право голосу, під час реєстрації видають мандати для голосування.

4. Право голосу на громадських слуханнях мають тільки повнолітні члени громади, що зареєстровані в межах міста Вилкове чи їх окремої частини (житлового масиву, кварталу, вулиці, будинку (-ків)), на якій проводяться громадські слухання.

5. Решта членів громади, які не проживають у межах відповідних частин міста Вилкове, беруть участь у громадських слуханнях з правом дорадчого голосу.

6. Розпочинає громадські слухання  голова (або уповноважена особа) організаційного комітету, а якщо він не створювався – уповноважена особа ініціатора громадських слухань.

7. Голова (або уповноважена особа) організаційного комітету чи уповноважена особа ініціатора громадських слухань організовує вибори головуючого громадських слухань, їх секретаря та членів лічильної комісії. Ці особи обираються з числа учасників громадських слухань відносною більшістю голосів присутніх членів громади з правом голосу. Головуючим, секретарем та членами лічильної комісії не можуть бути обрані депутати Вилківської міської  ради, посадові та службові особи місцевого самоврядування, працівники комунальних підприємств, установ, організацій; членами лічильної комісії також не можуть бути голова та секретар громадських слухань.

8. Головуючий веде слухання, стежить за дотриманням на них порядку, підписує протокол громадських слухань. Якщо головуючий зловживає своїми правами, то учасники громадських слухань більшістю голосів можуть висловити йому недовіру й обрати нового.

9. Секретар громадських слухань веде, підписує та передає раді протокол громадських слухань у порядку, передбаченому підпунктами 24-28 статті 21 цього Статуту.

10. Лічильна комісія встановлює присутність учасників громадських слухань, кількість осіб, що наділені правом голосу, підраховує голоси під час голосування, а також розглядає звернення, пов’язані з порушенням порядку голосування чи іншими перешкодами в голосуванні, здійснює контроль за використанням мандатів для голосування.

11. Кожен учасник громадських слухань має право подати пропозиції, висловити зауваження, поставити запитання усно чи письмово. На вимогу учасника громадських слухань, який подає пропозицію, вона має бути поставлена на голосування. Усі пропозиції, зауваження і запитання заносяться (додаються) до протоколу.

12. На початку громадських слухань шляхом голосування затверджуються порядок денний та регламент проведення громадських слухань.

13. Регламентом визначається час, відведений для звітів, доповідей (співдоповідей), виступів, запитань і відповідей тощо. Регламент слухань має обов’язково передбачати:

  • доповіді представника ініціатора громадських слухань, запрошених для цього депутатів чи посадових осіб органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ, організацій, діяльність яких стосується предмета громадських слухань;

  • виступи представників організаційного комітету та експертних груп (якщо вони створені), залучених фахівців;

  • час для запитань, виступів учасників громадських слухань і для прийняття рішення громадських слухань.

14. Загальний час проведення громадських слухань встановлюється їх регламентом у кожному конкретному випадку залежно від значущості предмета громадських слухань.

    15. Не допускаються розгляд на громадських слуханнях та прийняття рішень з питань, які не було внесено до порядку денного і про які не було повідомлено учасників громадських слухань за сім днів до їх проведення.

16. Головуючий відповідно до регламенту надає по черзі слово для виступу учасникам слухань. Усі отримують слово тільки з дозволу головуючого. Виступи учасників громадських слухань не можуть перериватися, припинятися чи скасовуватися інакше, ніж у порядку, визначеному цим Статутом та регламентом слухань.

17. Головуючий може перервати виступаючого, якщо його виступ не стосується предмета слухань, перевищує встановлений регламент, використовується для політичної агітації, закликає до дискримінації чи ворожнечі за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками чи інших форм нетерпимості або в інший спосіб порушує вимоги законів України.

18. Учасники громадських слухань повинні дотримуватися вимог цього Статуту, затвердженого порядку денного та регламенту громадських слухань, норм етичної поведінки, не допускати вигуків, образ, вчинення правопорушень та інших дій, що заважають обговоренню винесених на розгляд питань.

19. У випадку порушення вимог цього Статуту чи інших нормативно-правових актів більшістю голосів учасників громадських слухань може бути прийняте рішення про видалення порушника чи порушників з місця, де проводяться громадські слухання. При невиконанні рішення громадських слухань про видалення порушників до них можуть бути застосовані примусові заходи відповідно до чинного законодавства у зв’язку з порушенням порядку в громадському місці.

20. Охорону й порядок під час проведення громадських слухань забезпечують сили міліції або добровільні громадські формування для охорони громадського порядку та Державного кордону України.

21. Громадські слухання відбуваються у відкритому режимі.

22. Кожен учасник громадських слухань, засоби масової інформації мають  право робити аудіо-, відеозапис чи веб-трансляцію громадських слухань.

23. За результатами обговорення предмета громадських слухань простою більшістю голосів учасників з правом голосу ухвалюється рішення громадських слухань, про що зазначається в протоколі.

24. У ході громадських слухань складається протокол, який підписується головуючим і секретарем громадських слухань не пізніше трьох днів після їх проведення та негайно передається (надсилається ) Вилківській міській  раді разом із супровідним листом.

25. Протокол має містити:

  • дату, час і місце проведення громадських слухань;

  • предмет громадських слухань;

  • кількість їх учасників загалом і кількість тих, що мали право голосу;

  • виклад перебігу слухань;

  • пропозиції, що були висловлені в ході слухань;

  • результати голосування;

  • рішення громадських слухань.

26. До протоколу додаються списки реєстрації учасників громадських слухань, а також запитання, звернення та пропозиції, подані головуючому під час проведення громадських слухань їх учасниками в письмовій формі.

27. Протокол оформляється  у трьох примірниках.

   28. Один примірник протоколу зберігається уповноваженою особою міської ради. Другий примірник уповноважена посадова особа  передає  ініціаторові не пізніше п’яти робочих днів з дня проведення слухань. Третій – вивішується для ознайомлення в місці проведення громадських слухань не пізніше п’яти робочих днів з дня проведення слухань і має бути доступним для ознайомлення протягом не менше одного місяця. Крім того, сканокопія протоколу розміщується на офіційному веб-сайті ради в спеціальному  розділі "Публічна інформація" (підрозділ “Громадські слухання”)  упродовж п’яти робочих днів з дня проведення слухань і має бути доступна для ознайомлення не менше як п’ять років. Списки учасників громадських слухань оприлюднюються, при цьому вилучаються відомості про фізичну особу (персональна інформація).

 

Стаття 22. Розгляд рекомендацій громадських слухань.

1. Пропозиції, викладені в протоколі громадських слухань, розглядаються на найближчому відкритому засіданні Вилківської міської ради та/або її виконавчого комітету (залежно від того, до кого вони скеровані) за обов’язкової участі ініціаторів громадських слухань, яким надається слово для виступу. Рішення за результатами розгляду приймається шляхом поіменного голосування.

2. Пропозиції, викладені в протоколі громадських слухань, розглядаються Вилківським міським головою, надавачами послуг, іншими посадовими особами, до яких вони скеровані, першочергово та за обов’язкової участі ініціаторів громадських слухань, яким надається слово для виступу.

3. Органи місцевого самоврядування, їх посадові особи по кожній поданій пропозиції приймають одне з таких рішень:

 

  • врахувати пропозицію – в такому випадку зазначаються конкретні заходи для її реалізації, календарний план їх виконання та відповідальні за це посадові особи;

  • відхилити пропозицію – в такому випадку зазначаються причини цього рішення;

  • частково врахувати пропозицію – в такому випадку зазначаються і причини цього рішення, і заходи для реалізації частини врахованої пропозиції, календарний план їх виконання та відповідальні за це посадові особи.

     4. Рішення (акти) органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, прийняті за результатами розгляду пропозицій, викладених у протоколі громадських слухань, а також актуальна інформація про їх виконання протягом п’яти робочих днів надсилаються ініціаторам громадських слухань, розміщуються на офіційному веб-сайті Вилківської міської ради в спеціальному розділі "Публічна інформація" (підрозділ “Громадські слухання”), а також оприлюднюються в тому самому порядку, що й інформаційне повідомлення про проведення слухань.

     5. Члени громади мають право оскаржити будь-які дії чи бездіяльність службових та посадових осіб місцевого самоврядування, що порушують вимоги статей 20-22 цього Статуту.

     6. Депутати Вилківської міської  ради, посадові та службові особи місцевого самоврядування несуть юридичну відповідальність за порушення вимог статей 20-22 цього Статуту

 

    Стаття 23. Організація та підготовка загальних зборів громадян за місцем проживання.

1. Загальні збори громадян за місцем проживання є формою їх безпосередньої участі у вирішенні питань місцевого значення.

2. Порядок проведення загальних зборів громадян за місцем проживання визначається законом та Статутом територіальної громади м. Вилкове

 3. Загальні збори громадян (далі – збори )   скликаються за  місцем  проживання  громадян  (житлового масиву,  вулиці,   кварталу,   будинку   та   іншого територіального утворення) для  обговорення  найважливіших  питань місцевого життя.

 4. У  роботі  зборів  мають   право   брати   участь громадяни,  які  досягли  18  років  і  постійно   проживають   на  відповідній території.

     У роботі зборів можуть брати  участь  депутати Вилківької міської ради, Кілійської районної ради, представники державних  органів,  трудових  колективів, об'єднань громадян.

5. Збори скликаються в міру необхідності, але не  менш як один раз на рік і є правомочними за  наявності  на  них  більше половини громадян,  які  проживають  на  відповідній  території  і мають право брати участь у  зборах,  а  в  разі  скликання  зборів (конференції) представників громадян -  не  менш  як  двох  третин  представників відповідних територіальних утворень.

6. При розгляді і  вирішенні  питань загальні збори громадян  за місцем проживання керуються Конституцією  і  законами  України,  указами  Президента України, іншими актами законодавчої і виконавчої влади,  рішеннями Вилківської міської ради та  її   виконавчого комітету,  а також Статутом територіальної громади м. Вилкове.

7. До компетенції зборів належить:

     1) розгляд будь-яких питань, віднесених до відання  місцевого

самоврядування, в межах Конституції і  законів  України,  внесення

пропозицій відповідним органам і організаціям;

     2)  обговорення  проектів  рішень Вилківької міської ради, її виконавчого комітету  з важливих питань місцевого життя;

     3) внесення пропозицій з питань  порядку  денного  сесій Вилківької міської ради, її виконавчого комітету;

     4)  заслуховування  інформацій Вилківського міського голови, звітів керівників підприємств, установ і організацій,  що належать    до     комунальної        власності,  в  разі  необхідності  - порушення перед Вилківською міською радою  питання  про притягнення окремих посадових осіб до відповідальності;

     5)  інформування  населення  про  прийняті Вилківькою міською радою, її виконавчим комітетом    рішення,  хід  їх  виконання,  про   закони України, укази Президента України, інші акти органів  законодавчої і виконавчої влади з питань, що зачіпають інтереси громадян;

     6)  обрання  громадських  комітетів  і  рад   самоврядування; затвердження їх статутів (положень), внесення змін і доповнень  до них,  вирішення  питань  про  дострокове  припинення   повноважень (розпуск) органів територіальної самоорганізації громадян, а також про відставку окремих їх членів;

     7) встановлення структури,  штатів,  затвердження  витрат  на утримання створюваних зборами органів  та  умов  оплати  праці  їх працівників;

     8)  надання  згоди  на  включення   до    складу    місцевого господарства об'єктів, які створені в результаті  трудової  участі громадян або придбані на їх  добровільні  внески,  на  продаж  або безоплатну  передачу  цих  майнових  об'єктів   іншим    суб'єктам власності;

     9) внесення пропозицій щодо передачі або продажу в комунальну  власність  відповідних   адміністративно-територіальних    одиниць підприємств, організацій,  їх  структурних  підрозділів  та  інших об'єктів, що належать до державної та інших форм  власності,  якщо вони  мають  особливо   важливе    значення    для    забезпечення

комунально-побутових і соціально-культурних потреб населення даної території, функціонування місцевого господарства;

     10) вирішення питань  щодо  об'єднання  коштів  населення,  а також за згодою підприємств, організацій і установ, які не входять до  складу  місцевого  господарства,  їх  коштів,    трудових    і матеріально-технічних ресурсів на будівництво, розширення,  ремонт і утримання на пайових засадах об'єктів  соціальної  і  виробничої інфраструктури,  благоустрій  населених  пунктів,  на  заходи   по охороні навколишнього природного середовища; внесення  відповідних пропозицій з цих питань Вилківський міський раді та її виконавчому комітету;

     11) розгляд питань про надання допомоги інвалідам,  ветеранам війни  і  праці,  одиноким  престарілим  громадянам,  багатодітним сім'ям  та  іншим  категоріям  громадян;   внесення    відповідних пропозицій на розгляд Вилківької міської ради та її виконавчого комітету;

     12) внесення пропозицій  щодо  встановлення Вилківькою міською радою  місцевих податків і зборів, оголошення місцевих добровільних позик;

     13) розгляд питань про найменування, перейменування  вулиць,  внесення відповідних пропозицій з цих питань;

     14) обговорення питань, пов'язаних із залученням населення до ліквідації наслідків аварій і стихійного  лиха,  сприянням Вилківької міської раді , державним органам  у  проведенні  робіт  по  ліквідації  наслідків аварій; заслуховування інформацій виконавчого органу Вилківької міської ради про екологічно небезпечні аварії та ситуації і стан  навколишнього природного середовища, а також про заходи, що вживаються  з  метою його поліпшення;

     15) обговорення поведінки  осіб,  які  порушують  громадський порядок, внесення подання до державних і громадських  органів  про притягнення цих осіб до відповідальності;

     16) обговорення інших питань, що зачіпають інтереси населення

відповідної території.

8. Збори мають  право  звертатися  з  пропозиціями  до Вилківької міської ради, державних  органів,  інших  органів  місцевого  і регіонального самоврядування, керівників підприємств,  організацій і  установ,  які   зобов'язані   розглянути   ці   пропозиції   та інформувати у місячний строк  про  результати  розгляду  осіб  або органи, за рішенням яких було скликано збори.

 9. Збори скликаються головою Вилківської міської ради  або  її  виконавчим комітетом, громадськими комітетами і радами самоврядування.

 10. Збори скликаються за  пропозицією  не  менш  як  третини  від загальної  кількості  громадян,  які  проживають  у   відповідному територіальному  утворенні, депутатів Вилківської міської ради,  постійної  депутатської комісії,  трудового  колективу,   об'єднання  громадян.

 11. У  випадках,  коли  скликання  зборів  пов'язане  з   певними  організаційними складнощами, можуть скликатися збори (конференції) представників громадян міста, житлових масивів, вулиць, кварталів, будинків  та  інших  територіальних утворень. Норми представництва  на  них  визначаються Вилківською міською  радою. її виконавчим комітетом   або    органом    територіальної самоорганізації громадян.

 12. Представники  громадян  для  участі  в  зборах  (конференції)

обираються  зборами  відповідних  територіальних   утворень    або

визначаються  органами  територіальної  самоорганізації   громадян (громадськими  комітетами    житлових  масивів,   вуличними,    квартальними, домовими комітетами).

 13. У   разі   коли  збори  скликаються  органами  територіальної  самоорганізації громадян, вони повідомляють про це Вилківську міську раду  або  її  виконавчий комітет.

  14. Вилківська міська рада  та  її  виконавчий комітет сприяють  громадським комітетам    у  підготовці  та  проведенні зборів, надають їм необхідні приміщення.

 15. Рішення про скликання зборів доводиться  до  відома громадян, які проживають на відповідній території,  не  пізніш  як  за 7 днів до їх проведення з  зазначенням  часу  скликання,  місця  проведення  зборів,  питань,  які  передбачається  внести  на   їх обговорення.

     У випадках особливої  необхідності  населенню  повідомляється

про скликання зборів в день їх проведення.

 

 Стаття 24. Проведення загальних зборів громадян за місцем  проживання.

 1. Члени міської громади мають право брати участь у зборах, що проводяться за місцем їх проживання.

 2. Перед початком зборів проводиться реєстрація учасників зборів з правом ухвального голосу на підставі паспорта або іншого документа, що засвідчує особу та належність до міської громади за відповідним місцем проживання, із зазначенням прізвища, ініціалів, року народження, місця проживання та контактних даних (телефону, адреси електронної пошти за наявності). Ці дані кожний учасник засвідчує особистим підписом. Незареєстровані особи не можуть брати участь у загальних зборах.

3. Збори відкриває і  веде  Вилківський міський голова  або його заступник, а в  разі  коли  збори  скликано  за  рішенням  відповідного органу  територіальної  самоорганізації  громадян  - керівник цього органу.

     Для ведення протоколу зборів обирається секретар зборів.

     Для ведення зборів може обиратися президія зборів.

     Збори можуть обирати також лічильну комісію.

     Порядок  денний  і  порядок  роботи  зборів    затверджується  зборами.

4. З розглянутих питань збори приймають рішення.

     Рішення зборів приймаються більшістю  голосів  громадян,  які

присутні на зборах, відкритим або таємним голосуванням.

     Рішення зборів підписуються головою і секретарем зборів.

5.  За результатами зборів складається протокол,  який підписується головою і секретарем зборів.

     До  протоколу  зборів  (конференції)   додаються    матеріали реєстрації їх учасників (список громадян, які були  присутніми  на зборах,  із  зазначенням  місця  їх   проживання     або    список представників  громадян  відповідних  територіальних  утворень,  а також рішення органів територіальної самоорганізації громадян  про делегування своїх представників для участі в конференції).

6. Рішення  зборів,   прийняті   в   межах   чинного законодавства,   є   обов'язковими    для    виконання    органами територіальної самоорганізації громадян,  усіма  громадянами,  які проживають на відповідній території.

7. Рішення загальних зборів громадян враховуються Вилківською міською радою  та її виконавчим комітетом в їх діяльності.

 

Стаття 25. Звернення громадян.

   1. Члени міської територіальної громади мають право направляти індивідуальні або колективні звернення до органів і посадових осіб міського самоврядування.

   2. Під зверненнями  громадян слід розуміти викладені в письмовій

або усній формі  пропозиції  (зауваження),  заяви  (клопотання)  і

скарги.

   3. Члени міської територіальної громади мають право в установлений розпорядком роботи час особисто звертатися  до  органів міського самоврядування та  їх посадових осіб із зауваженнями, скаргами, пропозиціями з питань, віднесених до відання місцевого самоврядування, а також із заявами або клопотаннями щодо реалізації своїх законних прав та інтересів і скаргами про їх порушення у межах повноважень, визначених законодавством для органів та посадових осіб місцевого самоврядування.    

4. Звернення може   бути   усним   (викладеним   громадянином  і

записаним посадовою особою на особистому  прийомі)  чи  письмовим,

надісланим  поштою  або  переданим  громадянином  до  відповідного

органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, якщо ці

повноваження оформлені відповідно до чинного законодавства.

5. У зверненні має бути зазначено прізвище,  ім'я,  по батькові, місце  проживання громадянина,  викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.    

6. Письмове звернення   повинно   бути    підписано    заявником (заявниками) із зазначенням дати.

 7. Громадяни мають  право звертатися до органів місцевого  самоврядування,  посадових  осіб українською чи іншою мовою, прийнятною для сторін.

 8.  Рішення щодо   звернень   громадян   та   відповіді   на  них оформляються відповідно до  вимог  законодавства  про  мови. 

 9. Звернення, оформлені належним чином і подані у  встановленому порядку, підлягають обов'язковому прийняттю та розгляду.

10. Органи та посадові особи міського самоврядування зобов’язані розглядати пропозиції (зауваження),  заяви (клопотання). скарги, вживати необхідні заходи та повідомити  громадянина про результати розгляду відповідно до законодавства України.

  11. Пропозиції (зауваження), заяви (клопотання), скарги Героїв України, Героїв Радянського Союзу, Героїв Соціалістичної Праці, інвалідів  Великої   Вітчизняної   війни   розглядаються   першими керівниками  органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій особисто.

 12.  Звернення розглядаються і  вирішуються  у  термін  не  більше одного  місяця  від  дня їх надходження,  а ті,  які не потребують додаткового вивчення,  - невідкладно,  але не пізніше  п'ятнадцяти днів  від  дня  їх  отримання.  Якщо  в  місячний  термін вирішити порушені у  зверненні  питання  неможливо,  керівник  або його заступник встановлюють  необхідний  термін  для  його   розгляду,   про   що повідомляється  особі,  яка подала звернення. При цьому загальний термін  вирішення  питань,  порушених   у   зверненні,   не   може перевищувати сорока п'яти днів.

13. Керівні посадові особи міського самоврядування (міський голова, заступники міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, депутати міської ради, секретар ради, секретар виконкому) раз на тиждень  проводять прийом членів міської громади. Передача цієї функції іншим особам не допускається.

14. Особи, винні  у  порушенні   Закону України «Про звернення громадян»,  несуть  цивільну, адміністративну   або  кримінальну  відповідальність,  передбачену законодавством України.

 

 РОЗДІЛ IV. МАТЕРІАЛЬНА ТА  ФІНАНСОВА ОСНОВИ МІСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ.

 

Стаття 26. Комунальна власність міста.

   1. Об“єктами права міської комунальної власності є:

- рухоме та нерухоме майно;

- землі загального користування;

- землі природоохоронного, оздоровчого та історико-культурного

  призначення;

- кладовища;

- комунальні підприємства, установи та заклади;

- смітєзвалища.

   2. У комунальній власності територіальної громади знаходяться об“єкти, що мають важливе загальноміське значення для життєзабезпечення міста, задоволення потреб міської громади та для збереження історико-культурних об“єктів міста (міські системи водо- і енергопостачання, інженерні комунікації, пам“ятки культури і архітертури, музеї, природні ландшафти тощо).

   Матеріальні та фінансові ресурси, що перебувають у комунальній власності  міста,  є надбанням територіальної громади і їх недоторканість захищається законодавством.

   3. Суб“єктом права міської комунальної власності є територіальна громада міста  Вилкове, а від її імені виступає міська рада та її уповноважені органи.

   Міська рада безпосередньо або через утворені нею виконавчі органи, користується, володіє та розпоряджається майном на  основі права комунальної власності , в межах чинного законодавства України, здійснюючи з  ним будь-які майнові операції ( продаж, передача в оренду, постійне або тимчасове користування, використовування як заставу, тощо).

   4. Право комунальної власності виникає на підставі безкоштовної передачі майна із державної форми власності, власності інших адміністративно-територіальних одиниць, створення чи купівлі об“єктів комунальної власності територіальної громади за рахунок належних їй коштів та за інших умов, які не суперечать чинному законодавству України.

   Право територіальної громади на землю та інші природні ресурси гарантується Конституцією України.

   Територіальна громада має пріоритетне право на придбання приміщень, споруд, інших об“єктів, розташованих на її території, якщо вони мають важливе значення для забезпечення громадських послуг.

   Усе майно, розташоване на території міста, за винятком майна  державної, колективної, приватної та інших, встановлених законодавством, форм власності та визначених, згідно з чинним  законодавством, як безгосподарне, є комунальною власністю територіальної громади міста Вилкове.

   Перелік об“єктів права комунальної власності визначається міською радою.

   5. Право спільної власності територіальних громад виникає на основі рішень Вилківської міської ради та рішень інших уповноважених органів місцевого самоврядування ( з іншого боку) про об“єкти права комунальної власності для забезпечення спільних потреб громади.

   6. Оперативне управління об“єктами комунальної власності територіальної громади здійснюють виконавчі органи міської ради, на які  покладаються наступні функції:

- підготовка пропозицій на розгляд міськради щодо прийняття об“єктів до комунальної власності;

- підготовка і передача на розгляд міської ради або її виконавчого комітету питань про створення, реорганізацію та ліквідацію підприємств і організацій, що перебувають у комунальній власності міста;

- надання згоди на оренду об“єктів комунальної власності  міста;

   7. Органи місцевого самоврядування мають право створювати та утримувати фонд соціального комунального житла для забезпечення житлом малозабезпечених, бідних та безпритульних мешканців міста.

   8. Загальний контроль за використанням об“єктів комунальної власності здійснює міський голова.

   Міський голова раз на рік інформує міську раду про стан  комунальної власності міста, реєстрацію, відчуження або придбання об“єктів комунальної власності.

   9. Мешканці міста несуть відповідальність  за несвоєчасну сплату комунальних послуг, які їм надані у повному обсязі, згідно з законодавством.

   10. Відносини між комунальними підприємствами та споживачами регулюються договорами.

   11. Комунальне підприємство, в особі керівника, несе відповідальність за надання якісних, своєчасних та в повному обсязі комунальних послуг населенню, згідно з договорами.

   12. Територіальна громада контролює екологічний стан та цільове використання земель, які знаходяться у комунальній власності, згідно з зонуванням, затвердженим земельним кадастром та генеральним планом забудови міста.

   Порядок вилучення земельних ділянок, у разі порушення режиму використання земель, здійснюється згідно з чинним законодавством.

   13. Фізичні та юридичні особи несуть відповідальність за збитки, заподіяні об“єктам права комунальної власності. Діяльність фізичних та юридичних осіб, результатом якої є нанесення шкоди об“єктам права комунальної власності, карається, відповідно до законодавства, з компенсацією органам місцевого самоврядування заподіяних збитків та неотриманих внаслідок цього доходів. Органи  місцевого самоврядування мають право звертатися до суду про притягнення до відповідальності фізичних та юридичних осіб, які вчинили або чинять збитки об“єктам права комунальної власності.

 

Стаття 27. Фінансова основа міста.

   1. Фінансова основа міста складається з :

- коштів міського бюджету;

- страхових ресурсів;

- коштів підприємств, організацій і установ, що перебувають у комунальній

  власності міста;

- коштів валютних фондів;

- відповідної частки коштів підприємств, організацій і установ, які створені за пайовою участю органів місцевого самоврядування;

- інших фінансових ресурсів, які передані місту згідно з чинним законодавством.

 

   2. В міський бюджет надходять кошти: плата за землю, за користування природними ресурсами від природокористувачів, інші надходження, згідно з законодавством.

   Місто має право на отримання відшкодувань за екологічні збитки, що заподіяні на території міста підприємствами, установами і організаціями, незалежно від їх форми власності.

   3. Територіальна громада міста безпосередньо або через орган місцевого самоврядування   може об’єднувати на договірних засадах на праві спільної власності об’єкти права комунальної власності, а також кошти місцевого бюджету для виконання спільних проектів або для спільного фінансування (утримання) комунальних підприємств, установ, організацій і створювати для цього відповідні органи і служби.

   4. Міська рада або за її рішенням інші органи місцевого самоврядування можуть в межах, що визначені законодавством, випускати міські позики, видавати юридичним і фізичним особам позики, отримувати кредити в банківських установах, створювати комунальні банки та інші фінансово-кредитні установи, виступати гарантом кредитів підприємств, установ і організацій, що належать до комунальної власності.

 

Стаття 28. Міський бюджет.

   1. Місто має власний бюджет, який розробляється, затверджується і виконується органами міського самоврядування самостійно, в межах їх повноважень.

   Міський бюджет є самостійним бюджетом і не несе відповідальності  за бюджетні зобов“язання держави.

   Самостійність місцевих бюджетів гарантується власними, та закріпленими за ними  на стабільній основі законом загальнодержавними доходами, а також правом самостійно визначати напрямки використання коштів місцевих бюджетів.

   Будь-яке втручання в розробку, затвердження і виконання міського бюджету органів державної влади або органів місцевого самоврядування інших територіальних громад не допускається (за винятком випадків, що передбачені чинним законодавством).

   2. Мінімальний розмір міського бюджету  визначається на основі нормативів бюджетної забезпеченості на одного жителя міста, виходячи з рівня мінімальних соціальних потреб, встановлених чинним законодавством.

   3. Доходи міського бюджету формується  за рахунок:        

- доходів, що закріплюються за бюджетами місцевого самоврядування та враховуються при визначенні обсягів міжбюджетніх трансфертів;                                                                           

-  доходів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів;

- дотації вирівнювання з державного бюджету, як перевищення обсягу видатків над кошиком доходів бюджету міста;

- субвенції з державного бюджету на здійснення програм соціального захисту міста, яка розподіляється бласною радою ;

-  добровільних внесків громадян та юридичних осіб.

   4.  Бюджет  міста складається із загального та спеціального фондів.

       

                     Спеціальний фонд утримується за рахунок бюджету розвитку та  спеціальних фондів по джерелам:

- податку з власників транспортних засобів та інших самоходних машин і механізмів у частині, що зараховується до міського бюджету;

- власних надходжень бюджетних установ;

- плати за забруднення навколишнього природного середовища у частині, що зараховується до міського бюджету;

- плати за придбання торгового патенту на продаж нафтопродуктів;

- інших надходжень, передбачених чинним законодавством.

                      Доходи бюджету розвитку формуються за рахунок:

-податок на прибуток підприємств;

-єдиний податок для суб’єктів  малого підприємництва;

-дивіденти (дохід), нараховані на акції (частки, паї) господарських товариств, у статутних капіталах яких є комунальна власність;

-плата за надання місцевих гарантій;

-кошти від відчуження майна, що перебуває в комунальній власності;

-кошти від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення або прав на них;

-субвенції з інших бюджетів на виконання інвестиційних програм (проектів);

-кошти від повернення кредитів;

-місцеві запозичення;

-кошти,які передаються з іншої частини місцевого бюджету за рішенням міської ради.

   5. Видатки, які здійснюються органами місцевого самоврядування на потреби територіальної громади, їх розмір і цільове спрямування визначаються міським бюджетом.

   Видатки міського бюджету включають бюджетні призначення, встановлені рішенням сесії міської ради про місцевий бюджет на конкретні цілі, що пов“язані з реалізацією програм, визначених Бюджетним кодексом України та затверджених сесією міської ради.

   У видатковій частині міського бюджету передбачаються видатки загального фонду і видатки спеціального фонду.

 

                        Видатки загального фонду складаються із:

- видатків, що враховуються при призначенні трансфертів згідно з ст.89 Бюджетного Кодексу;

- видатків, що не враховуються при призначенні міжбюдетних трансфертів згідно з ст.91 Бюджетного Кодексу.

   6. Міський бюджет передбачає резервний фонд, який не може перевищувати одного відсотка обсягу загального фонду міського бюджету. Рішення щодо необхідності створення резервного фонду та його розміру приймає міська рада. Фінансування видатків з резервного фонду здійснюється міським головою за узгодженням з міськвиконкомом з наступним щоквартальним звітуванням перед міською радою.

   7. Місцевий бюджет міста на наступний бюджетний період затверджується рішенням міської ради не пізніше ніж у двотижневий термін після офіційного опублікування закону про Державний бюджет України .

   8. Виконавчий комітет міської ради забезпечує виконання місцевого бюджету міста.

   Казначейське обслуговування міського бюджету здійснюється відділенням Державного  казначейства за функціями, визначеними ст. 48 Бюджетного Кодексу України.

   9. Місцевий бюджет виконується за помісячним розписом доходів і видатків.

Виконавчий комітет забезпечує надходження всіх передбачених бюджетом доходів та ефективне витрачання бюджетних коштів.

   Міськвиконком щоквартально подає письмовий звіт про хід і результати виконання бюджету.

   Рішення про внесення змін до рішення про місцевий бюджет ухвалюється міською радою.

   10. Після введення в дію рішення сесії міської ради про місцевий бюджет міста органам виконавчої влади забороняється приймати рішення, що призводять до виникнення нових бюджетних зобов“язань, які не забезпечені бюджетними асигнуваннями, або  без визначення джерел коштів.

   Виконавчий комітет міської ради забезпечує публікацію інформації про міський бюджет, в тому числі рішень про місцевий бюджет та періодичних звітів про їх виконання. Рішення про місцевий бюджет повинно бути оприлюднене не пізніше десяти днів з дня його прийняття.

   11. Доходи міського бюджету, які отримані додатково при його виконанні, а також суми перевищення доходів над видатками, що утворилися внаслідок збільшення надходжень до бюджету або економії у видатках, вилученню не підлягають, крім випадків, що передбачені законаодавством. Рішення про використання таких коштів приймається міською радою.

   12. Контроль за виконанням бюджету та за використанням коштів  міського бюджету відповідними підприємствами, організаціями і установами здійснює виконавчий комітет.

 

Стаття 29. Валютні фонди.

   1. До валютних фондів можуть, за рішенням міської ради, включатися:

- добровільні та благодійні внески і  пожертвування фізичних та юридичних осіб в іноземній валюті та іноземними цінними паперами;

- відрахування від прибутків в іноземній валюті підприємств, організацій та установ, що перебувають у комунальній власності.

   2. Кошти валютних фондів використовуються виключно за рішенням міської ради.

 

РОЗДІЛ V. ГАРАНТІЇ МІСЦЕВОГО  САМОВРЯДУВАННЯ.

 

Стаття 30. Відповідальність органів і посадових осіб міського самоврядування перед територіальною громадою.

   1. Органи та посадові особи місцевого самоврядування є відповідальними, підконтрольними та підзвітними перед міською громадою.

   2. Жителі міста мають право на отримання достовірної інформації щодо діяльності органів і посадових осіб міського самоврядування, яка може включати відомості про:

- структуру та чисельний склад органів місцевого самоврядування;

- компетенцію органів і посадових осіб місцевого самоврядування;

- призначення та звільнення посадових осіб органів місцевого самоврядування;

- зміст актів та інших документів, що приймаються в системі місцевого самоврядування;

- поточну діяльність та плани роботи органів і посадових осіб місцевого самоврядування;

- позицію цих органів і посадових осіб з найважливіших питань життя міста;

- іншу інформацію, згідно з чинним законодавством.

      Порядок та періодичність надання цієї інформації, способи її оприлюднення визначаються міською радою та міським головою .

   3. Всі посадові особи місцевого самоврядування повинні щотижня  проводити прийом жителів міста з особистих питань.

   4. Всі органи і посадові особи місцевого самоврядування зобов’язані сприяти забезпеченню додержання прав законних інтересів об’єднань громадян, які є легалізованими, згідно з чинним законодавством.

 

Стаття 31. Відповідальність органів і посадових осіб місцевого самоврядування перед державою, юридичними та фізичними  особами.

   1. Органи і посадові особи місцевого самоврядування несуть відповідальність перед державою у разі порушення ними Конституції України і чинного законодавства.

    Державний контроль за діяльністю органів і посадових осіб місцевого самоврядування здійснюється згідно з законодавством.

   2. Акти, які прийняті в системі місцевого самоврядування, можуть зупинятися лише з мотивів їхньої невідповідності Конституції України чи законам України у встановленому законом порядку з одночасним зверненням до суду.

   3. Висновок суду про визнання невідповідності діяльності органів чи посадових осіб місцевого самоврядування Конституції України і чинному законодавству України може бути підставою для розгляду Верховною Радою України питання про призначення позачергових виборів відповідного органу чи посадової особи місцевого самоврядування.

   4. Шкода, яка заподіяна юридичним і фізичним особам в результаті неправомірних рішень, дій або бездіяльності органів місцевого самоврядування відшкодовується за рахунок коштів відповідного міського бюджету, а в результаті неправомірних рішень, дій, або бездіяльності посадових осіб місцевого самоврядування - за рахунок їх власних коштів у порядку, який встановлено законодавством.

   Суперечки про поновлення порушених прав юридичних і фізичних осіб, що виникають в результаті рішень, дій чи бездіяльності органів або посадових осіб місцевого самоврядування, вирішуються в судовому порядку.

   5. Органи та посадові особи місцевого самоврядування несуть відповідальність за виконання визначених законодавством повноважень органів виконавчої влади в порядку, що установлений законодавством.

 

 

РОЗДІЛ VI.  ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ.

 

Стаття 32. Порядок прийняття Статуту. Дія Статуту в часі та просторі.

   1. Статут приймається міською радою після громадського обговорення та підлягає реєстрації в органах Міністерства юстиції України в порядку, установленому чинним законодавством.

   2. Статут набуває чинності після його реєстрації в органах Міністерства юстиції України з дня офіційного оприлюднення.

   3. Дія Статуту розповсюджується на всю територію міста.

 

Стаття 33. Порядок внесення змін та доповнень до Статуту.

   1. Внесення змін та доповнень до цього Статуту здійснюється в порядку, встановленому для його прийняття.

   2. Пропозиції щодо змін і доповнень до Статуту вносяться до міської ради групою депутатів ради ( не менш як однієї  третини депутатів від загального  складу ради ), міським головою, або членами міської громади в порядку місцевої ініціативи.

 3. Внесення змін і доповнень до Статуту здійснюється міською радою.

     Рішення міської ради про внесення змін і доповнень до Статуту приймаються кількістю голосів не менше  2/3  від загального складу депутатів  міської ради.

   4. Зміни і доповнення до Статуту, які передбачають приведення його у відповідність до положень Конституції та законів України, Указів Президента України та Постанов Кабінету Міністрів України, вносяться міською радою за пропозицією міського голови в двомісячний термін після набуття чинності цими актами (або в строки, визначені цими актами).

   5. У випадку внесення змін та доповнень до Статуту, міський голова повідомляє про  це листом в орган, що здійснив реєстрацію Статуту, у п“ятиденний термін.

   6. У випадку відмови в реєстрації змін та доповнень до Статуту, міський голова подає на розгляд сесії міської ради зауваження органу, що здійснює реєстрацію Статуту, не  пізніш як через 10 днів з дня отримання, в установленому законодавством порядку повідомлення про відмову в реєстрації. Міська рада, або проводить зміни до Статуту, відповідно вимог та  зауважень органа, що здійснює реєстрацію Статуту, або звертається до суду.

 

 

 

 

 

bottom of page